Vlasový poradce: Nejlepší účesy a barvy pro ženy starší 50 let pro rok 2023. Omladí a nabijí novou energií

Fotografie: LewisR11 / Creative Commons / Public Domain

Kvalita vlasů se s přibývajícím věkem mění. Proto není na škodu přehodnotit dosavadní účes a zvolit ten, který bude v souladu se změnami, jež se projevují.

Ani po padesátce se nemusíte cítit jako do starého železa. Vhodně zvolený účes vás omladí a nabije novou energií. To platí zejména u žen, které kadeřníka pravidelně nenavštěvují. Jaký ale zvolit účes? To velmi záleží na kvalitě vlasů, ale také na tvaru obličeje a rozhodně i na typu osobnosti. Konzervativní dámy se nebudou cítit dobře v rošťáckém účesu. Naopak energické dámy klidně půjdou i do velmi krátkého sestřihu a budou se cítit sexy.

Hustota a kvalita vlasů se mění

Po padesátce nejspíš zaznamenáte, že jsou vaše vlasy prořídlejší, zároveň se stávají hrubšími a upravují se hůře, než jste byly zvyklé. Pro jemné vlasy volte kratší sestřih. Může to být krátké, až středně dlouhé mikádo. Pokud vám řídnou vlasy u kořínků, zvolte vrstvený účes, který vytváří objem v hlavové části, a ponechejte pár delších pramenů.

Máte-li jemné rysy, bude vám sedět i pixie střih, tedy kratší rozcuch ve stylu vrabčího hnízda. Tady si můžete pohrát s ofinou, kterou nemusíte mít vůbec nebo naopak sestříhanou v různých délkách. Účes se hodí i pro ženy s jemnými vlasy. Tento účes volte, pokud jste energická usměvavá osobnost, protože vás zaručené omladí. Výhodu krátkého sestřihu je i to, že můžete častěji měnit barvu vlasů, protože rychle odrůstají.

žena účes vrabčáka
Fotografie: Freepik

S ofinou, nebo bez?

Ofina sama o sobě nesluší každému. Ale některé ženy dokáže opravdu omladit a odvést pozornost od vrásek v obličeji. Rozhodně je to prvek, s kterým si jde pohrát, protože ofinky se mohou načesat na mnoho způsobu a díky tomu můžete měnit i svůj každodenní vzhled.

Obecně je lepší volit ofinu spíše sestříhanou a česat ji na jednu stranu. Rovně střižené ofiny si mohou dovolit jen ženy, jež mají velmi souměrný obličej. Jinak budou na nedokonalosti ve tváři spíše upozorňovat.

Světlý sestřih s ofinou
Fotografie: Freepik

A co barva?

Většina žen po padesátce se již potýká s šedinami a snaží se je spíše zakrývat. Je to však škoda, obzvlášť v době, kdy jsou v kurzu šedé odstíny vlasů. Každé vlasy šediví jinak, a tak můžete být překvapené, jak krásnou barvu vaše šedé vlasy mají. Třeba šediny pepř a sůl mají rozhodně něco do sebe. Působí velmi přirozeně, a přitom nepřidávají roky. Vyhnout byste se měly jednolitým výrazným barvám. V kombinaci s některými typy účesů mohou působit spíše jako helma nebo paruka a do přirozenosti mají hodně daleko.

Nemůžete se rozhodnout?

Pokud máte delší vlasy a bojíte se experimentovat, začněte jednoduše mikádem. To nikdy z módy nevyjde, a přitom poskytuje mnoho variant. Můžete si tak zvolit kratší nebo delší variantu. Mikádo můžete mít i klasicky rovné. Sestříhané směrem do obličeje však působí také velmi šik a odvádí pozornost od nedokonalostí tváře. Můžete tak začít opatrněji a nemusíte se bát, že uděláte přešlap, kterého byste litovala.

Zdroj: Hair Adviser