Dovolenou chtěla oslavit drinkem na hotelu. Omylem si objednala koktejl za 53 000 Kč

Fotografie: Infrogmation of New Orleans / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Sváteční nálada spojená s nepozorností se nevyplatila mladé ženě z Británie. Účet za drink, který jí ani nechutnal, jí totiž vyrazil dech.

Tak trochu nepovedená oslava konce roku čekala na jistou Britku v jednom londýnském hotelovém baru. Za speciální drink jí totiž byla naúčtována horentní suma, na kterou neměla peníze. Celá věc se nakonec vyřešila díky rozumnému manažerovi hotelu.

Nepozornost se nevyplácí

Období konce roku je spojené s mnoha bujarými oslavami. Nejdříve jsou tu Vánoce, potom Silvestr a alkohol k obojímu tak nějak patří. A když se k tomu všemu přidá ještě rozjaření z dovolené v pětihvězdičkovém hotelu v Londýně, nějaká ta nepříjemnost je nasnadě. A pro Lynsey Bennettovou to byla nepříjemnost nejen osobní, ale i finanční. Při pohledu na účet v baru se dokonce rozplakala, jak informoval server 24.

Nechal servírce dýško v přepočtu 660 000 Kč. Po 3 měsících chce peníze zpět, restaurace ho žaluje

Příběh je to přitom velmi prostý. Po dobře stráveném dni se Lynsey se svým partnerem vrátila na hotel, kde byli ubytovaní. Před odchodem na pokoj si však chtěla dát ještě skleničku něčeho dobrého. Přestože za normálních okolností pije vždy šampaňské, skvělá nálada ji přiměla se rozhodnout pro koktejl. Sympatický barman se s ní pak dal do řeči. Konverzace plynula až do chvíle, kdy barman vystavil Lynsey účtenku.

@lynsey_36 Replying to @Caroline💕 ♬ original sound – Lynsey

Nečekaná cenovka

Z ní se Lynsey dozvěděla, že za koktejl, jenž jí vlastně ani moc nechutnal, by měla zaplatit v přepočtu asi 53 tisíc korun. Přestože podle StoPlusJednicky se za nejdražší koktejl světa platí téměř 500 tisíc, Lynsey neměla ani na ten, který právě vypila. A co víc, partner se od šokované ženy distancoval a z baru rychle odešel. Lynsey tak musela celou situaci vyřešit sama. Jak dále uvedl portál 24, přiznala barmanovi se slzami v očích, že za drink nemá jak zaplatit. Barman tak k situaci zavolal manažera hotelu.

Žena nakonec ze všeho „vyvázla“ a za drink platit nemusela. Nebyla totiž první, koho zmátl název drinku 1890, jenž rovněž odkazoval na jeho cenu. Tedy 1 890 liber. Manažer nevyvozoval důsledky ani pro barmana, který zákaznici na cenu neupozornil. Pouze ho nechal proškolit, aby příště věděl, jak správně reagovat. Finanční přešlapy nejsou nikdy příjemné, na SvětěKreativity jsme psali i o ženě, která omylem dala obří spropitné.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]