Bleskové sladké pohoštění pro návštěvu: Oplatkový moučník s čokoládou – chutná jako z cukrárny

oplatkový dezert

Milovníci sušenek si zamilují tento recept, který je plný oplatek. Po ochutnání dortu už nebudete chtít žádný jiný, nabídnout ho můžete celé rodině.

Pokud si doma čas od času dáváte nějaký ten dezert, jistě už budete mít i zkušenosti s pečením nějakých pochutin. V případě, že vám vůbec nevadí si něco dobrého upéct, můžete si doma vyzkoušet recept na tento lahodný dezert s arašídy, čokoládou a s oplatkami, který zachutná hlavně těm, kteří milují sušenky.

Co budete potřebovat

  • 4 ks oplatkové listy na dort
  • 150 g arašídů
  • 200 g cukr
  • 1 PL kakao
  • 90 g hořká čokoláda
  • 200 g sušenek
  • 4 ks vejce
  • 200 g máslo
  • 180 g kondenzované mléko

Zkontrolujte, že máte všechny suroviny

Protože při přípravě tohoto receptu budete potřebovat všechny výše zmíněné suroviny, zkontrolujte si, že jste si opravdu nachystali úplně všechny. V opačném případě by se vám mohlo stát, že při chystání dezertu zjistíte, že vám něco chybí a budete muset ještě do obchodu nebo si uložíte recept na další den, kdy dezert doděláte, až budete mít vše potřebné.

Začněte s přípravou

Jakmile budete s jistotou vědět, že vám vůbec nic nechybí, můžete se pustit do přípravy tohoto dezertu. Sušenky a arašídy si rozdrťte nejlépe v mixéru nebo v hmoždíři, pokud žádný mixér nemáte. Bude to ale trochu pracné, takže pokud se budete chystat ještě někdy dělat tento dezert, možná by se vám nějaký mixér hodil, aby vám pomohl s prací.

vyšlehané těsto

Pokračujte v práci se surovinami

Vejce si dejte do menšího hrnce a tento malý hrnec poté umístěte do většího a dejte je na plotýnku. Do většího nezapomeňte dát vodu, a poté ji přiveďte k varu. K vejcím mezitím přidejte cukr a vše šlehejte metličkou, dokud vám nevznikne bílá pěna. Po chvilce nechte vše trochu ochladit a mezitím, co bude vejce s cukrem chladnout, dejte si změklé máslo do mixéru a vyšlehejte jej.

Smíchejte si ingredience

Jelikož už máte máslo vyšlehané do bílé hmoty, smíchejte jej s vejci a cukrem. Následně k této směsi přimíchejte ještě rozdrcené sušenky. Hned po důkladném promíchání sáhněte po stěrce a po dortových listech. Náplň si rozdělte na 2 poloviny. Do jedné přimíchejte arašídy a do druhé kakao. Poté si oplatkový list položte na rovný povrch a první list namažte krémem s arašídy.

list na dort s polevou

Navrstvěte postupně dort

Až budete mít namazaný první oplatkový list, přikryjte jej druhým oplatkovým listem. Druhou oplatku namažte naopak náplní s kakaem. Poslední vrstva by měla být oplatkový list. Ten už ale nepotírejte náplní. Místo toho jej namažte kondenzovaným mlékem a přiložte poslední oplatkový list.

oplatkový dort

Nyní máte vytvořený celý dort, který nakonec můžete ještě pro lepší chuť přelít rozpuštěnou čokoládou. Až budete mít hotovo, nezapomeňte dezert uložit na 3 hodiny. Díky tomu budete mít jistotu, že dort doopravdy ztuhnul. Dezert můžete při podávání pro děti doplnit mlékem nebo kakaem.