Optické klamy, které dokážou otestovat vaši pozornost do nejmenšího detailu

Fotografie: Depositphotos

Cílem je interpretovat širokou škálu barev prostřednictvím těchto obrázků. To vyžaduje výborný zrak a velkou dávku soustředění.

Chcete si vyzkoušet své pozorovací schopnosti a hledáte novou výzvu? Zde je velký výběr optických iluzí založených na kruhových mřížkách s tvary, které je třeba najít. Toto cvičení je ideální pro stimulaci vašeho mozku a smyslu pro pozorování. Najděte 15 skrytých tvarů a objevte, kam až sahají vaše postřehové schopnosti.

Vnímání barev a tvarů

Vnímání barev se u každého člověka liší, protože závisí na mnoha okolnostech a parametrech. Lidské oko dokáže vnímat spektrum viditelného světla, aniž by vnímalo totéž. Nejprve vnímáme barvy a poté až ostatní, jako tvar a další detaily.

Poznejte geometrické tvary

Test, který se chystáte podstoupit, vám ukáže, jak moc se vaše barevné vidění liší od zbytku populace. Na těchto 15 obrázcích jsou skryté tvary, jejichž barvy okrajů se téměř neliší od dominantní barvy.

Ve skutečnosti jsou si odstíny podobné, což má učinit detekci tvarů náročnější pro naši vnímací schopnost. Proces, který je docela podobný vytváření klamně romantické krajiny se siluetou v pozadí. Podívejte se tedy, jestli zvládnete najít tvary na obrázcích níže:

  • Vidíte ten trojúhelník?
Fotografie: CanvaPhotos
  • Najdete čtverec ukrytý na obrázku?

Fotografie: CanvaPhotos
  • Na obrázku je kruhový tvar. Najdete jej?
Fotografie: CanvaPhotos
  • Vidíte ten obdélník?
Fotografie: CanvaPhotos
  • Zkuste najít kosočtverec
Fotografie: CanvaPhotos
  • Vidíte oválný tvar?
Fotografie: CanvaPhotos
  • O něco složitější tvar, válec
Fotografie: CanvaPhotos
  • Jedná se o pěticípý tvar. Vidíte to?
Fotografie: CanvaPhotos

Vedli jste si dobře?

Podařilo se vám najít všechny skryté tvary? Pokud se vám je nepodařilo najít všechny nebo dokonce vůbec, je to normální. Barevné odstíny se liší jen nepatrně, takže je obtížné najít tvary pouhým okem. Můžete si pomoc tím, že přimhouříte své oči a zadíváte se na obrázky znovu. Obrazce by se vám touto technikou měly snadno odkrýt. Tato technika často funguje. Jestliže vám nepomohlo ani toto, vyzkoušejte si jiný vizuální test, nejlépe takový, který nefunguje na bázi barevných škál.

Zdroj: VeryWellMind