Matematická hádanka pro bystré mozky. Vezměte tužku, papír a zkuste na ni přijít

Tato matematická hádanka je určena všem, kteří si chtějí procvičit svou bystrost a paměť. Tento IQ test je založen na pátrání po správném výpočtu na první pohled jednoduchého příkladu. Autor tohoto početního rébusu je jistý David Wolf, který tvrdí, že nejde o klasické počty, na jaké jste byli zvyklí ve škole na hodně matematiky. V hádance je skutečně zakomponován jistý logaritmus, který určuje správný výsledek. Vezměte tužku a papír do ruky a zkuste na něj přijít!

Vezměte si tužku a zkuste počítat

Stále jste na správný výsledek nepřišli? Zkusíme vám tedy napovědět. K výslednému součtu u jednotlivých příkladů vždy přičtěte předcházející výsledek. Tj. v prvním příkladu máte součet 1 + 4 = 5, v druhém příkladu 2 + 5 = 12, v běžných počtech by to bylo 7, ale v tomto rébusu je to 12, protože k výsledku přičtete předchozí výpočet, a to je 5. Tudíž 7 + 5 = 12, touto posloupností postupujete až poslednímu příkladu a dojdete k číslu? Už víte?

Správný výsledek posledního příkladu je 40. Těm, kdo matematický IQ test vyřešili, velmi gratulujeme. Na správnou odpověď přijde zlomek lidí. Pokud jste se sami výsledku nedopátrali, pak se po zodpovědném tréninku na dalších příkladech jistě zlepšíte.

Co je IQ test?

IQ test je založený na testování výše inteligenčního kvocientu. Tento název a veličinu zavedl Němec William Stern, který se věnoval oboru psychologie. IQ testy se obecně zaměřují na mentální schopnosti testovaných jedinců. Průměrné IQ se pohybuje kolem 100.

V České republice je k nalezení dokonce i velmi známé sdružení Mensa ČR, které srocuje nadprůměrně inteligentní osoby. IQ test je často složen z mnoha speciálních úkolů, které se zaměřují na vizuální představivost a třeba i počty, jako v tomto rébusu. Standardní doba jednoho klasického IQ testu zabere zhruba hodinu až hodinu a půl.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]