Zábavný optický klam, který dokáže potrápit i skutečně bystrého člověka. Patříte mezi malé procento lidí, kteří ho zvládnou vyřešit?

Fotografie: Pixabay

Optické klamy vždy byly a budou oblíbené. Vyžadují totiž dobrou koncentraci a také smysl pro pozorování. A ne každý tyto dvě věci má.

Optické klamy mohou být skutečnou výzvou. Většinou v nich jde totiž o to, odhalit jejich skrytý význam. Někdy je tento úkol tak strašně obtížný, že se může stát, že nad jednou fotografií strávíte spoustu času a k řešení stejně nedojdete. Je také mnohdy těžké nějaký optický klam pochopit. Dnes půjde o to, abyste objevili skrytou tvář na obrázku. Může se to zdát jako opravdu jednoduchý úkol, ale uvidíte sami, že to zas tak snadné není.

Ne každý to zvládl na poprvé

Budete se muset pořádně soustředit a nevnímat nic okolo, protože tento úkol opravdu není tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá. Možná nad tím strávíte více času, protože je třeba obrázek pečlivě prozkoumat. Myslíte si, že to zvládnete? To je dobře, protože je třeba si věřit, ale pokud se vám to nepodaří na poprvé, nevadí, nebudete první ani poslední.

Fotografie: Pixabay

Najděte na obrázku tvář

Na obrázku vidíte ženu, která odvádí býka do stáda. Vzala s sebou i svého syna, ale toho na první pohled asi neuvidíte a budete si myslet, že tam není. A přesně o tohle dnes půjde. Jak dlouho vám bude trvat, než na obrázku najdete skrytou tvář právě jejího syna? Někdo ji vidí hned, někomu to trvá pár minut a někdo ji neuvidí vůbec, ať se snaží sebevíc. V jaké skupině budete vy?

Fotografie: CanvaPhotos

Tady je řešení

Pokud se vám povedlo tvář rychle najít, nezbývá nám nic jiného než vám pogratulovat. Pro ty, kterým se to nepodařilo, máme samozřejmě správnou odpověď.  Když se na obrázek podíváte vzhůru nohama, můžete jasně vidět obličej muže na býčím těle. No nebylo to vlastně úplně jednoduché? Pokud jste tento test absolvovali s kamarádem, určitě jste viděli, že ne každý vidí optické klamy stejně.

Fotografie: CanvaPhotos

Na internetu je spousta podobných obrázků, takže pokud vás tohle bavilo, není nic jednoduššího, než si najít jiné, možná i zajímavější obrázky. A otestovat můžete i svoje blízké.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]