Orangutaní matka se znovu shledala se svým ztraceným mládětem. Nezadržela slzy radosti, pečovatelé natočili její reakci

Fotografie: iStock

Samici orangutana bylo navráceno její mládě, které unesl jeden místní dominantní samec. Zvířecí matka nedokázala zadržet slzy.

Clara je samice orangutana, která se po únosu konečně setkala se svým dítětem. Její dojemné reakce zabraly víceméně celou epizodu televizního pořadu Orangutan School. Tato show vlastně ukazuje život osiřelých orangutanů, kteří jsou zachráněni a jakmile se uzdraví, jsou vypuštěni zpět do přírody. Podívejte se na toto dojemné shledání.

Byli odděleni skoro týden

Než bylo mládě krutě odebráno matce, žili si společně krásný a spokojený život. Byli od sebe odděleni skoro týden, ale poté naštěstí konečně došlo k jejich opětovnému shledání. Pro matku i pro mládě muselo být opravdu strašné být tak dlouhou dobu bez sebe. Mohlo by se zdát, že už nic nebrání v tom, aby konečně měli spokojený život.

Fotografie: Pexels

Jenže ono to rozhodně nebylo tak jednoduché, jak to vypadalo. Ta nejtěžší část byla ještě před nimi. Všichni sice byli nadšení, že matka a dítě se opět setkali a oba byli živí a zdraví. Jenže mohlo se stát, že i když byli spolu, matka mohla dítě odmítnout i přes to, že bylo její vlastní. A to například kvůli tomu, že miminko vonělo jinak, než když ho viděla naposledy.

Její reakce všechny překvapila

Kvůli tomu byl personál velmi opatrný, když vracel miminko matce. Nejprve se ho mohla dotknout jen přes mříže, aby bylo vidět, jaká bude reakce. Naštěstí svoje mládě poznala a nemohla se dočkat, až ho bude mít u sebe. Vypadalo to, že byla skutečně nadšená, že konečně vidí svoje děťátko. Poté tedy personál otevřel klec a předal mládě matce, aby ho mohla láskyplně obejmout.

Zdroj: Gesellschaft