Ať už jste začínající nadšenec do orchidejí či zkušený pěstitel, může se stát, že vaše rostlina začne náhle uvadat. Tyto 4 kyseliny vám pomohou navrátit jí její krásu a zdraví.
Orchideje jsou krásné rostliny, které často zdobí parapety v mnohých domácnostech. Avšak některým pěstitelům se ne vždy podaří se o ně starat s takovou péčí, jakou doopravdy potřebují. Výsledkem poté bývá, že jejich orchideje začnou postupně strádat a vadnout. Nabízí se však jednoduché a efektivní řešení, které nejenže nezatíží vaši peněženku, ale navíc se díky němu budete moci opět těšit ze zdraví svých rostlin.
Jejich použití není rizikové
Jedná se o kyseliny, u nichž se při aplikaci nemusíte vůbec obávat vedlejších účinků na rostliny. A to konkrétně o kyselinu jantarovou, boritou, nikotinovou a askorbovou. Všechny z nich mají blahodárný vliv na orchideje a zlepšují jejich celkový stav. Ve srovnání s běžnými komerčně dostupnými prostředky jsou pro ně zcela neškodné a dokonce rostlinám ani nehrozí předávkování.
Každou z těchto kyselin rozmíchejte ve správném poměru, aby jejich použití bylo pro orchideje co nejefektivnější. Doporučované poměry na jeden litr vody jsou následující:
- kyselina jantarová – 2 gramy,
- kyselina boritá – 0,25 gramu,
- kyselina nikotinová – 1 tableta,
- kyselina askorbová – 1 tableta.
Jak aplikovat jednotlivé kyseliny
Roztoky těchto kyselin můžete aplikovat jak na listy ve formě postřiku, tak zálivkou na kořeny. A to buď zalitím do misky květináče, nebo ideálně ponořením kořenů rostliny do daného roztoku.
Měli byste však používat kyselinu askorbovou a kyselinu nikotinovou pouze na kořeny a kyselinu jantarovou a boritou jako postřik na listy.
Co se týče časového intervalu aplikace roztoku kyseliny, provádějte ho jedenkrát za 10 dní. Rovněž byste měli postupně střídat typ použité kyseliny, jelikož každá z nich má na rostliny jiný léčebný účinek.
Pokud dodržíte správný postup, již brzy se budete moci těšit na znovunabité zdraví svých orchidejí a spoustu barevných květů.
Zdroj: GardeningKnowHow