Tak trošku originální salát Coleslaw bez zelí, myslíme, že budete nadšení

Fotografie: Pixabay

Léto již v plném proudu vypuklo, takže jsme se rozhodli s vámi sdílet rychlý recept na jednoduchý dietní salát, na který budete potřebovat pouze 3 druhy zeleniny a 5 minut času.

Recept na náš salát Coleslaw je zdrojem různých vitamínů a vlákniny. Tento salát pomáhá obnovit rovnováhu vody a soli v těle, zbavit naše tělo otoků a také snížit krevní tlak. Důležité je, používat vždy domácí majonézu, aby náš salát byl doopravdy dietní. Kupovaná majonéza má v sobě totiž hodně kalorií.

Co budete potřebovat:

  • 80 g mrkve
  • 80 g ředkviček
  • 80g dýně
  • 30 g majonézy
  • sezam, jarní cibulku a lněná semínka dle chuti

Nejprve si připravte domácí majonézu

Žloutky z 2 vajec, olej, šťávu z citronu a dvě lžičky dijonské hořčice si dejte do nádoby od tyčového mixéru. Mixér dejte až na dno, zapněte ho a pomaličku s ním popojíždějte nahoru. Potrvá to pouze pár sekund. Podle chuti majonézu osolte a opepřete a dejte vychladit.

Fotografie: Unsplash

Příprava tohoto salátu je opravdu rychlá a jednoduchá

Ze všeho nejdřív si oloupejte dýni, nastrouhejte ji a vymačkejte z ní šťávu. To stejné je třeba udělat s mrkví. Ředkvičky nestrouhejte, pouze nakrájejte na malé proužky. Jarní cibulku si očistěte a nakrájejte nadrobno.

Všechnu nastrouhanou a nakrájenou zeleninu smíchejte dohromady a důkladně promíchejte. Poté zeleninovou směs posypejte sezamem a lněnými semínky. No a nakonec salát dochuťte domácí majonézou.

Fotografie: Unsplash

Ideální oběd i svačinka

Tento salát můžete jíst vlastně kdykoliv během dne. Pokud si nechcete majonézu připravovat sami doma, můžete použít olivový nebo sezamový olej. Můžete do salátu přidat klidně malé jablko, tím zředíte jeho chuť a bude to neobvyklé. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]