Originální papírové dekorace vznikly netradičně z kávových filtrů

Papírové dekorace skvěle vyzdobí každý interiér. Tyto jsou unikátní tím, že jsou vyrobeny z kávových filtrů. Postačí jenom trochu barvy, pár jednoduchých úprav a vznikne něco, čím dokonale vylepšíte svůj interiér.

Postačí pouze kávové filtry a potravinářské barvivo

Kávové filtry se dodávají v bílé barvě. A ta je celkem nudná. Proto je třeba ji i něčím oživit. Aby byla zajištěna zdravotní nezávadnost i to, že barvu budete moci využívat tím správným způsobem, pořiďte si potravinářské barvivo. Stojí pár korun a jak brzy uvidíte, naděláte s ním mnoho parády.

Stačí obarvit a nechat uschnout

Postup je velmi jednoduchý. Pokud si chcete tyto papírové dekorace také vyronit, je třeba začít barvou. Potravinářské barvivo rozpustíte ve vodě, ideálně v mělké nádobě. Potom už stačí vzít kávový filtr, která jenom namočíte do obarvené vody. A to dnem vzhůru. Stačí namočit jenom část a barva se začne postupně vpíjet více a více do středu. Takto pokračujte i s ostatními papírovými filtry a ostatními barvami. Zde jasně platí, že fantazii se meze rozhodně nekladou. Tím si buďte jisti.

Vyrobte krásné květiny

Když jsou papírové kávové filtry obarvené požadovanými barvami a jsou i dokonale suché, můžete se pustit do tvorby květin. Ty jsou ony papírové dekorace, které si chcete vyrobit. Stačí jenom několik filtrů, správné naaranžování a výsledek je dokonalý. Pokud chcete znát správný postup a také se inspirovat tím, jak může vypadat výsledek, není nic jednoduššího než se podívat na video. To vás provede celým postupem od začátku do konce. A ukáže vám, jak z něčeho úplně obyčejného, jako je papírový filtr na kávu vyrobit věc, která se bude ve vašem interiéru krásně vyjímat a udělá ho zajímavým.