Oteklé nohy pomůže vyřešit mořská sůl nebo obyčejné zelí

Oteklé nohy jsou velkým problémem. Nevypadají esteticky, velmi bolí a často se nevejdete do oblíbených bot. Co na ně zabírá? Budete překvapeni, ale tím pomocníkem je něco zcela obyčejného, co má většina lidí doma. Až dané postupy vyzkoušíte, budete velmi rádi za to, že jste konečně našli něco, co vám pomůže od daných problémů. Podívejte se, co dokonale zabírá.

Využijte kvalitní mořskou sůl

Nemusíte jezdit na dovolenou, abyste si mořskou sůl opatřili. Dnes ji koupíte i u nás a stojí pár korun. Jejím kladem je to, že má protizánětlivý účinek, stejně jako umí stimulovat krevní oběh. To jsou vlastnosti, díky kterým dobře zabírá také na oteklé nohy. Příprava vás zaujme svou jednoduchostí. Do misky dejte 3 vrchovaté polévkové lžíce mořské soli. Následně ji zalijte jedním litrem vroucí vody. Důkladně míchejte dokud nedojde k rozpuštění soli. Poté už jenom počkejte na to, až se voda ochladí a při doteku vás nebude pálit.

Následně použijte dva ručníky, které do vody namočte, aby pořádně nasákly. Následně je lehce vyždímejte a obalte do nich vaše bolavé oteklé nohy. Nechte působit zhruba po dobu 15 minut. Pokud jsou otoky velmi výrazné, můžete postup ihned opakovat. Při velkých obtížích doporučujeme provádět tyto obklady alespoň třikrát denně.

Zkuste také obyčejné zelí

Ve většině případů se přidává do jídla, ale my se podíváme na to, že má ještě jedno využití. I zelí má totiž dobré protizánětlivé účinky. Díky tomu mohou pomoci když máte oteklé nohy. Zde je postup ještě jednodušší než v případě mořské soli. Stačí vzít obyčejnou hlávku zelí a začít z ní opatrně odlupovat jeden list za druhým. Tyto listy následně pokládejte přímo na vaše oteklé nohy. Potom vezměte ručník nebo třeba silný pruh gázy a nohy omotejte tak, aby zelí působilo přímo na zvoleném místě. Takto nechte působit asi 15 – 20 minut. Opět doporučujeme v případě potřeby opakovat.