Ovocné rolky zachutnají dětem i dospělým

Také si rádi pochutnáte na receptech, kde hlavní roli hraje čerstvé ovoce? Pak nad ničím neváhejte a vyzkoušejte výborné a především zdravé ovocné rolky, na kterých si pochutnají nejen malé děti, ale i dospělí!

Dobrou zprávou je, že na přípravu tohoto receptu nepotřebujete mnoho surovin a v podstatě si vystačíte pouze s medem a ovocem. Ovocné rolky tak hravě zvládnou připravit i ti, kteří v kuchyni nemají mnoho zkušeností a s vařením teprve začínají. Navíc připravíte-li ovocné rolky jako dobrotu na oslavu nebo rodinnou či přátelskou sešlost, pak vám zaručujeme, že sklidíte úspěch.

Ovocné rolky, kterým nikdo neodolá

Možná nepatříte mezi kulinářské profesionály a s přípravou pokrmů se teprve seznamujete. O důvod navíc, proč se před vaší rodinou nebo přáteli ukázat v tom nejlepším světle – ovocné rolky zachutnají a nikdo jim neodolá. Předností receptu je ovoce, které je zdravé, tudíž si ovocné rolky můžete dopřávat dle chuti kdykoli budete chtít, bez výčitek!

Na přípravu budete potřebovat:

  • 5 hrníčků čerstvého ovoce (jahody, maliny, borůvky, ostružiny…)
  • 1-2 lžíce medu

Jak postupovat s přípravou:

  1. Troubu si předehřejte na 100°C
  2. Ovoce rozmixujte a podle chuti smíchejte s medem
  3. Na pergamenový papír rozložený na plechu nalijte vzniklou hmotu (snažte se hmotu rozprostřít rovnoměrně, aby se v troubě rovnoměrně sušila)
  4. Nechte sušit 2-3 hodiny dokud se hmota nebude lepit
  5. Nechte vychladnout
  6. Nastříhejte na proužky a srolujte

Podrobný návod, který vám přípravu zdravých ovocných rolek výrazně usnadní, naleznete na následujícím videu 🙂 

Obrázek: youtube.com

Video: youtube.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]