Pálení bobkového listu: Stačí 10 minut a z vašeho domu zmizí negativní energie

Fotografie: Depositphotos / Edit

Bobkový list se najde snad v každé domácnosti. Hojně se využívá při vaření a dochucování různých pokrmů. Jeho schopnosti však sahají mnohem dále, zkuste bylinku pálit.

Bobkový list je již od pradávna považován za bylinu s mnoha léčivými vlastnostmi. V domácnosti se v dnešní době nejčastěji používá při vaření, sušený i čerstvý. Skvěle se s bobkovým listem dochucují polévky, omáčky, ale i maso nebo paštiky. Někteří však jeho výhod využívají ve formě esenciálního oleje nebo jej doma z dobrých důvodů zapalují.

Fotografie: Freepik

Aromatická rostlina s léčivými vlastnostmi

Stejně jako levandule, rozmarýn, máta nebo šalvěj je bobkový list aromatickou rostlinou s léčivými účinky. Bobkový list je bohatý na antioxidanty bojující proti škodlivým účinkům oxidačního stresu na tělo. Někteří ho užívají v bylinkovém čaji, esenciálním oleji nebo při vaření k dochucení jídel. Naučte se s ním pracovat ještě dalším způsobem. Abyste využili některé jeho netušené přednosti, zkuste bobkový list pálit.

Důvody, proč by se měl bobkový list pálit

Pálení bobkového listu je praxí odvozenou z indiánské tradice používání kouře určitých posvátných bylin k očistným účelům. Rituál se provádí, abyste se zbavili negativní energie a vyčistili svůj domov. Umístěte žhavé dřevěné uhlí na kovový talířek a poté na hořící uhlí položte bobkový list.

Vykuřte tímto způsobem každou místnost ve svém domě. Nechte v každém pokoji působit asi 10 minut. Poté otevřete okna a vypusťte kouř současně se všemi negativními vlnami, jež se ve vašem domově usadily.

Další výhody bobkového listu

Bobkový list člověku nabízí spoustu výhod, o nichž ani netušil. Že je skvělý při vaření, to se dobře ví, ale byla by škoda omezovat jeho schopnosti pouze na kuchyň. Esenciální olej z bobkového listu se vám bude skvěle hodit v péči o vlasy, tělo, nehty i pokožku. Někteří jej používají k odstranění lupů. Kromě toho uvolňuje od stresu a úzkosti, které negativně ovlivňují vaši pohodu. Zmírňuje problémy s nespavostí a pomáhá uklidnit se a relaxovat.

Jak bobkový list použít?

V závislosti na účelu můžete bobkový list použít různými způsoby. Pro relaxaci, kvalitní spánek a zklidnění stresu si jednoduše připravte do láhve odvar z bobkového listu nebo si do koupele přidejte pár kapek esenciálního oleje. Při inhalaci je kouř z bobkového listu skutečným přínosem, jež podpoří vaši pohodu a klid.

Zdroj: Healthline, Outofstress