Bobkový list není jen na dochucování omáček: Má skryté léčivé vlastnosti na zdravotní neduhy

Jestliže máte doma zásobu bobkových listů, pak rozhodně neváhejte a využijte všeho, co vám mohou nabídnout. Umí toho skutečně více, než jen dochucení jídla. 

Máte problémy s pozorností a chtěli byste se stát trochu více koncentrovanější? Nebo se poslední dobou moc stresujete, či máte špatnou imunitu a potřebujete s těmito problémy něco začít dělat? To a mnohem více vám pomůže vyřešit tak obyčejný bobkový list, jen musíte vědět, jak s ním máte správně zacházet. Ani bolesti kloubů či křečové žíly už poté nebudou vaši nepřátelé, všeho se totiž zbavíte a budete se moci věnovat věcem, které vás činí šťastnými.

Ingredience, které budete na přípravu potřebovat:

  • Bobkový list – 30 g
  • Olivový olej – 250 ml

Příprava je snadnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Budete potřebovat hmoždíř či cokoliv jiného, s jehož pomocí budete schopni rozdrtit bobkové listy na prach. Jakmile tak uděláte, tak je dejte do uzavíratelné nádoby a zalijte je olivovým olejem. Nádobu dejte na chladné a tmavé místo a vyčkejte dva týdny, pravidelně ji protřepávejte. Výslednou směs poté jen sceďte a přendejte ji do čisté nádoby s víčkem.

Fotografie: Unsplash

Takto získaný olej uchovávejte na chladném místě. Tento olej využijete na masáže, ale zároveň vám pomůže i s akné a vyrážkami, když jej budete na problematická místa pravidelně mazat. Zároveň vám olej pomůže i při problémech s játry či ledvinami a je dokonalým řešením migrén a bolestí uší. Zlepšuje činnost střev a také trávení. Co se týče nadýmání, chřipky, astmatu, kašle, horečky, revmatismu, zvracení či onemocnění ledvin, se vším vám pomůže a váš stav se zlepší.

Pro žaludeční potíže si udělejte nálev, 5 až 10 sušených bobkových listů dejte do jednoho litru vroucí vody, nechejte je 10 minut vylouhovat a poté směs přeceďte. Pijte dva až tři šálky denně. Co se týče aftů a zánětů v ústech, zřeďte jednu kapku oleje s 10 ml obyčejného oleje a aplikujte tuto směs na postižená místa.