Paní Kateřina se musela rozloučit s umírajícím manželem. Dala mu poslední polibek, pak jedna věta vše změnila

Fotografie: Yoav Dothan / Creative Commons / Attribution 2.0

Rozloučit se navždy s velmi blízkou osobou nebo rodinným příslušníkem je pro mnoho lidí hodně těžké. Tato žena ale zažila zázrak, na který bude vzpomínat do konce svého života.

Pokud jste někdy zažili smrt milované osoby, jistě víte, že vyrovnat se se ztrátou takto blízkého člověka je na dlouho a někdy bolest nezmizí vůbec. Tato žena se již smířila s tím, že se bude muset rozloučit se svým manželem, jenž umíral. Když ho naposledy políbila, stal se zázrak, kterému zpočátku nemohla uvěřit.

Můj muž zůstal doma s dětmi

„Jednoho dne jsem se rozhodla, že si zajedu do kosmetického salonu a udělám si trochu času na sebe. Můj muž s tím neměl žádný problém, a proto zůstal s dětmi doma. Naštěstí už máme starší děti, takže je nemusel ani hlídat, a já jsem alespoň věděla, že jsou všichni v pořádku doma. Po chvilce mi ale Tomáš volal a trochu mě vyděsil,“ vyprávěla Kateřina o dni, který se začal vyvíjet špatně.

Děti zavolaly záchranku

Tomáš mi řekl, že ho velmi bolí hlava a cítí se špatně. Bylo to pro mě trochu šokující, protože neuběhlo příliš mnoho času od chvíle, kdy jsem dům opouštěla a můj manžel byl v pořádku. Vydala jsem se tedy o něco dříve domů, abych se o Tomáše postarala. Než jsem stihla dorazit, volaly mi děti, že tatínkovi musely zavolat záchrannou službu,“ pokračovala Kateřina ve vypravování.

Kateřina se musela vydat do nemocnice

„Když jsem dorazila do nemocnice, kam Tomáše vezli, dozvěděla jsem se hodně informací a byla jsem ve velikém šoku. Uvědomila jsem si totiž, že mu jde o život a situace je velmi vážná. Tomáše museli v sanitce inkubovat, jelikož se mu kvůli vysokému tlaku dostala voda do plic a nevypadalo to pro něj vůbec dobře,“ sdělila Kateřina a pokračovala.

Fotografie: Radim Holiš / Creative Commons / CC BY-NC

Lékaři nevěděli, zda manžel přežije

„Nejhorší na tom všem bylo to, že ani lékaři nevěděli, zda Tomáš přežije, a proto mi řekli, abych obvolala rodinu a blízké, abychom se s manželem pro jistotu rozloučili včas. Tomáš měl podle všeho krvácení do mozku a když ho lékaři operovali, dostal ještě infarkt. Poté skončil v kómatu a nebylo jisté, že se někdy probudí, a navíc bez následků,“ řekla Kateřina se slzami v očích.

Museli jsme se s Tomášem rozloučit

„I když jsem si myslela, že podobnou situaci uvidím jen ve filmu, musela jsem se s Tomášem rozloučit a dát mu navždy sbohem. Lékaři se totiž chystali vypnout přístroje, které ho udržovaly při životě. Jakmile jsem ho naposledy políbila, cítila jsem, že Tomáš vnímá, a můj polibek mi opětoval. Hned poté jsem se rozhodla, že svého muže udržím za každou cenu při životě. Lékaři ho tedy neodpojili a čekalo se, jak se bude zotavovat.“

Fotografie: Pexels

Jelikož je můj muž hudebník, přinesla jsem do jeho nemocničního pokoje hudbu, různé nástroje a vše, co miluje. Jednoho dne jsem seděla u Tomáše a zničehonic mi řekl, že mě miluje. Bylo to poprvé za hodně dlouhou dobu, kdy promluvil, a já byla nadšená. Věděla jsem, že terapie hudbou pomáhá, a Tomáš po pár dnech začal opět znovu krásně mluvit. Po 4 měsících se s námi vrátil domů z nemocnice,“ dovyprávěla celý příběh šťastná Kateřina.

Zdroj: Livebizmedia

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*