Usínal, zatímco si vedle hlavy nabíjel telefon. V noci se ho dotkl a zemřel

Fotografie: SvětKreativity

V Thajsku nedávno došlo k poměrně tragické nehodě. Muž ve věku 34 let byl nalezen mrtvý v posteli ve svém vlastním domě, nejspíš na následky zasažení elektřinou.

Jednalo se o Puttawata Kamwana a smrt elektřinou je zatím hlavní vyšetřovací verze. Pravděpodobně se totiž ve spánku dotkl mobilu, který měl zrovna zapojený v nabíječce. Když o něm jeho kolegové už 3 dny nic nevěděli, přimělo je to k návštěvě jeho bytu v thajské provincii Samut Prakan, jak uvedl i deník The Mirror. A tam našli svého kolegu mrtvého. Ležel v posteli a jedna z jeho rukou se dotýkala mobilního telefonu připojeného ke kabelu.

Cizí zavinění ihned vyloučeno

Policie ihned zahájila vyšetřování této události, zatím ale nic definitivně neobjasnila. Kolegové mrtvého neskrývali, že je pro ně tato smrt zcela šokující. To bylo patrné z jejich reakce, jakmile vstoupili do Puttawatova pokoje. „Všichni pracujeme v klenotnictví. On ale nebyl v práci už tři dny a ani nám nezvedal telefon. Proto jsme po práci šli do jeho pokoje, kde jsme ovšem našli otevřené dveře. Dovnitř jsme proto vstoupili v doprovodu majitelky.“

Vyšetřující policejní kapitán Pongnarin Nontanok pak na policejní stanici jednoznačně zdůraznil, že vylučuje cokoli podezřelého. Policisté totiž nenašli žádné důkazy o napadení, proběhnuvším násilí nebo jakékoli jiné podezřelé činnosti. Dodal, že Puttawata mohl zkrátka zabít zkrat, když měl ruku položenou na nabíjejícím se telefonu. Jedním z mnoha varování při nabíjení je používání nekvalitních kabelů. Toto může být jeden z důsledků.

Levné nabíječky a dlouhé připojení

Východní země jsou proslulé elektronikou, současně ovšem velmi levnými produkty a mnoha improvizovanými řešeními. V takových případech nemusí být probíjení materiálu nic zvláštního. Nabíjení telefonu přes noc je kromě toho špatným návykem, protože snižuje životnost baterie. Jsme na něj ovšem zvyklí z dřívějších dob, kdy baterie telefonů fungovaly na odlišném principu. Avšak ty dnešní vyžadují trochu jiný přístup.

napájení telefonu
Fotografie: Pixabay

Místo nabíjení přes noc (či dlouhého nabíjení obecně) dopřejte telefonu trochu energie každý den. Pointou je držet baterii v rozmezí cca 30–80 %. Moderním lithiovým baterkám totiž škodí úplné vybíjení i úplné nabíjení. Jsou navrženy na určitý počet nabíjecích cyklů, které tímto ubývají. Dokud se však pohybují ve výše uvedeném rozmezí, klesá jejich životnost i kapacita tím nejmenším možným tempem. A také se vyhnete riziku podobné tragédie.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*