Pečení pro radost – 1.díl Perníčky od Lenky

Perníčky patří mezi oblíbený druh cukroví, který má svou dlouhou historii. Dnes se perník používá při různých slavnostech, poutích, velikonocích a samozřejmě ani o vánocích nechybí na našich stolech. Pro někoho pečení cukroví a zvlášť perníků představuje oběť a peče hlavně kvůli dětem. Pro jiného však pečení představuje oblíbený koníček a peče nejen pro radost svým blízkým, ale rovněž pro své vlastní potěšení. Paní Lenka Glaslová v tomto ohledu prokázala, že je kreativní dušička a jak můžete vidět, pečení ji neskutečně baví. U tohoto koníčku nejde však pouze o ingredience, které musíte umět ve správném poměru smíchat a hlídat troubu, jde rovněž o to, projevit dobré nápady, pokud nemáte veškeré vybavení cukráře. I tak se neobejdete bez základních kuchyňských pomocníků, jako jsou vál, různá vykrajovátka, formičky, kvalitní plech na pečení, ozdoby, košíčky, marcipán či fondánovou hmotu pokud si ji nezvládnete vyrobit sami, jedlá krajka či jiné dekorace, aroma a mnoho dalšího. Pro kuchyňské či cukrářské potřeby nemusíte dnes obíhat obchody, kde ztratíte spoustu času. V internetových obchodech je nabídka nevyčerpatelná a postupně je možné nakoupit všechny důležité pomocníky pro tvoření chutných a krásných koláčů, dortů, cukroví, zákusků. Dnes vám však prozradíme recept na perníčky paní Lenky a už jen z obrázků budete mít chuť pustit se do tvoření.

Recept na medové perníčky, které nemusíme nechávat uležet

Potřebné ingredience6 medvědi

  • půl kg hladké mouky
  • 5dkg másla (tuku)
  • 15dkg cukru moučka
  • 15dkg medu
  • 2 vejce
  • 2 lžíce mléka
  • 1 lžička sody
  • trochu KOŘENÍ do perníku (ne prášek jen koření)
  • kdo chce tak trošku kakaa, ale není nutné

21 zvonečkyTěsto zpracovat a lépe nechat do druhého dne v lednici (není nutno), vykrajovat tvary a na plechu před pečením potřít vejcem.

Po upečení ještě teplé znovu potřít vejcem pro vytvoření lesku, nechat jen tak nebo zdobit cukrovou polevou či se vyřádit a nazdobit podle fantazie marcipánem. Tyto perníčky se hodí jak na velikonoce, vánoce tak i k jiným příležitostem nebo jen tak pro chuť a zábavu.

Naše doporučení

Jestliže vám v kuchyni chybí některé kuchyňské pomůcky neváhejte se inspirovat na stránkách e-shopu Tescoma.cz zde si vybere zaručeně každý toho pravého pomocníka do kuchyně. S praktickými kuchyňskými pomůckami ušetříte čas až o polovinu.