Pes jako skutečný zachránce. Upozornil na nebezpečí, které hrozilo malému chlapci

Pes je nejenom přítel člověka. V mnoha situacích je také jeho zachránce. Toto je jedna z nich. Co zvíře udělalo? Zachránilo život dítěti. Přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo být něco jinak, nebo že by se snad mohlo něco stát. Podívejme se na celý příběh od začátku, jelikož je skutečně zajímavý.

Pes jako rodinný přítel

Příběh začíná v domě typické americké rodiny, kde žijí nejenom děti, ale žije zde také pes. Ten rozhodně není jenom hlídač domu, ale je také kamarádem jak dospělých, tak hlavně dětí. Je považován za člena rodiny, kterého mají všichni rádi. Tento ukázal jak velkou statečnost, tak i to, že své páníčky miluje nadevšechno na světě. Vytušil, že s malým chlapcem není něco v pořádku. Jak to dokázal? To rodina stále nemůže pochopit.

Podivné vrčení z dětského pokoje

Měla to být noc jako každá jiná. Rodiče poslali děti spát a poté ulehli také. Najednou však žena uslyšela něco zvláštního. Bylo to vrčení psa, štěkání, ale i jeho vytí. Nevycházelo z venku, čímž bylo jasné, že neupozorňuje na nezvaného hosta. Něco se muselo stát uvnitř domu. Žena poslouchala, odkud zvuk vychází a když to zjistila, byla v šoku. Bylo to z dětského pokoje a tak ji polil studený pot. Ihned otevřela dveře a to co uviděla ji doslova šokovalo a vehnalo slzy do očí.

Chlapec měl záchvat

Je třeba říci, že chlapec od svého narození trpěl jednou z poměrně známých nemocí, kterou má v dnešní době řada lidí. Bylas to cukrovka. On však na rozdíl od řady jiných trpěl vážnější poruchou, která vyžadovala správný životní styl a dietu. Chlapec vše dodržoval, a to i tento osudný večer. Nic tak nenasvědčovalo tomu, že by se snad mohlo cokoliv stát. Přesto k tomu došlo. Když matka vstoupila do pokoje, viděla chlapce jak leží a má záchvat. Vedle něho je pes, který vrčí, štěká a vyje, aby přivolal pomoc. Ta naštěstí přišla.

Rodina věděla, co má dělat

Nebyl to první záchvat, který chlapec měl. Vždy k němu ale došlo ve chvíli, kdy byli rodiče na blízku. A ti tak věděli i to, jak se mají zachovat a jak mají zakročit. Tento záchvat však přišel znenadání. Matka ihned běžela pro pomoc, která spočívala v aplikaci injekce, která dokáže normalizovat hladinu krevního cukru. Dítě tak dostalo připravenou první pomoc a na místo byl povolán lékař, který udělal všechny potřebné testy a chlapce raději odvezl na pozorování. Byl to právě on, kdo později zmínil, že nebýt včasného zásahu, mohl chlapec zemřít.

Pes jako velký hrdina

Od té doby je pes hrdinou nejenom pro ně, ale také pro celé město, kde rodina bydlí. Mohou vděčit tomu, že mají takto chytrého psa, který navíc prošel unikátním výcvikem, které spočívá v upozornění na zdravotní komplikace lidí ve svém okolí. Ještě že k němu došlo, jinak by rodiče nikdy nezjistili, že je jejich potomek v šoku. Záchvat by u něj dosáhl až kritického bodu, která by znamenala smrt. A vše by zjistili bohužel až ráno. Jak díky dobrému výcviku, tak i velké lásce psa ke svým bližním se žádná katastrofa nestala.

Tato příhoda udělala ze psa a chlapce i nejlepší kamarády, kteří bez sebe neudělají ani krok. Chlapec ve svém psovi vidí zachránce a pes je mu nablízku právě proto, aby mu mohl pomoci pokud by se mu opět něco stalo. Příběh navíc ukazuje na to, jak může být problém s krevním cukrem nevyzpytatelný. I přes dodržení správného denní režimu a i přes provedení kontrolních měření během dne se záchvat přesto objevil. Nebýt psa, rodina by byla do konce života smutná.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]