Pes čeká každý den na pláži na svého pána. Ten už se ale nikdy nevrátí

Fotografie: Pinakpani / Creative Commons / Attribution 2.0

Psí věrnost je pověstná a někteří pejsci se těžko srovnávají se smrtí svého pána. Tento roztomilý pes na toho svého čeká každý den na pláži.

Žena zveřejnila na Twitteru fotografie psa, který tráví celý den na pláži a pozoruje moře. Vypadá, že je o něj postaráno, a tak si původně myslela, že se k němu brzy vrátí jeho majitel. Hladila ho a povídala si s ním nějakou chvíli, ale nikdo stále nepřicházel. Srdcervoucí pravdu o tomto pejskovi se dozvěděla až od místního muže, jenž zrovna procházel kolem.

Trávila zde rodinnou dovolenou

Na krásné pláži Punta Negra v Peru je pejsek Vaguito každý den. Jolie Mejía přijela na pláž strávit několik dní volna. Pejsek, který toužebně zíral na oceán, ji velmi zaujal, a tak se s ním „dala do řeči“. Pejsek vypadal, že je o něj postaráno, měl obojek, byl dobře živený, a tak Jolie čekala, že se každou chvíli objeví jeho páneček. Nikdo však stále nepřicházel, a tak oslovila staršího muže, jenž místem procházel, aby zjistila, jestli psa náhodou nezná a kde má svého pána.

Muž jí řekl příběh tohoto pejska, který tu všichni místní dobře znají. Valguito totiž patřil jednomu rybáři, jenž tu žil. Naposledy svého pána viděl, když odplouval se svou loďkou rybařit. Nikdy se však z moře nevrátil a nikdo neví, co se s ním stalo. Jednoduše zmizel a všichni předpokládají, že se utopil. Jeho pejska se ujala žena, jež má domek v blízkosti pláže, a starají se o něj i místní, kteří ho krmí.

Hodiny sedí na pláži a pozoruje oceán

O Valguita je tak dobře postaráno, ale jeho srdce je stále s jeho pánem i přes to, že od jeho zmizení už uběhl více než rok. A tak denně tráví hodiny na pláži, pozoruje moře, a když zahlédne loď, začne nadšeně pobíhat a těší se, až loďka přirazí k pobřeží. Nikdy v ní však není ten, na koho čeká. Jeho smutný příběh tu znají všichni místní lidé, zatím se však nenašel nikdo jiný, ke komu by pejsek přilnul.

Fotografie psa, který toužebně pozoruje oceán, se na twitteru začala rychle šířit. Všichni komentující se shodli na tom, že jim je pejska opravdu líto. A jsou dojati věrností, láskou a loajalitou, jež svému mrtvému pánu neustále prokazuje. I když Mejía uvažovala, že by si psa adoptovala, rozhodla se, že to neudělá. Pejsek nijak nestrádá a určitě má právo na to truchlit a vyhlížet svého pána. Možná je to to jediné, co ho v životě činí šťastným.

Psí věrnost někdy opravdu nezná mezí

Tento příběh je jen dalším důkazem psí věrnosti a toho, že mnozí psi by za své pány položili i život. Jejich smrt je pro ně opravdu těžkou ránou a někteří i stráví zbytek života čekáním na svého pána. Příkladem je pejsek, jenž chodil celých 10 let každý den na hrob svého majitele. Nebo ten, který už několik let každý den čeká na stanici metra, až se jeho páníček vrátí z práce. To jsou dojemné příběhy věrné lásky, u kterých málokteré oko zůstane suché.

Zdroj: Ongelooflijk

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]