V roce 2018 mladá žena skočila do moře a zmizela. O 2 roky později ji rybáři vytáhli z vody 1,9 km od břehu

Fotografie: iStock

Žena se pokusila ukončit svůj život skokem do moře kvůli násilnickému manželovi. Po dlouhých 2 letech ji šokovaní rybáři vytáhli z vody živou, zdravou a se ztrátou paměti.

Kolumbijka Angelika Gaitan skočila do moře v roce 2018 a od té doby byla nezvěstná. Až o 2 roky později ji šokovaní rybáři vytáhli z vody téměř 2 km od břehu. Video z její záchrany se od té doby rozšířilo po celém internetu a o příběhu informovaly i takové noviny jako New York Post, The Sun a další mezinárodní média.

Vysílením omdlela ihned po své záchraně

Když vysílenou 46letou ženu rybáři vytáhli do svého člunu, těsně předtím, než omdlela, jim řekla: „Díky Bohu, že jsem naživu. Bůh nechtěl, abych zemřela.“ Žena trpěla vyčerpáním a silným podchlazením. Lékaři ihned odhadli, že byla ve vodě nejméně 8 hodin. Měla na sobě záchranný pás, ale Angelika si nemohla vzpomenout, kdo jí ho dal a jak se stalo, že spadla přes palubu.

Vyšel najevo dramatický příběh

Když byla odhalena identita zachráněné ženy, vyšel najevo i její dramatický příběh. Utekla před manželem, který ji fyzicky i psychicky týral. Pokusy dostat pachatele před soud a následně za mříže však tehdy byly neúspěšné. Policie muže zadržela na 24 hodin. Když se vrátil domů, násilí pokračovalo.

Fotografie: Pexels

V roce 2018 muž udeřil Angeliku pěstí do obličeje tak silně, že ji málem zabil. Zoufalá žena utekla z domova a snažila se najít útočiště, ale nepodařilo se jí začít nový život. Upadla do hluboké deprese a pokusila se o sebevraždu. „Nechtěla jsem dál žít, tak jsem jela autobusem na pláž a rozhodla se skočit do moře,“ vypráví Angelika. Žena si už jen stěží vzpomíná, co se stalo poté. Policie nyní vyšetřuje okolnosti jejího zmizení a záchrany.

Rodina Angeliky se ji snaží dostat zpět domů

Od té doby, co kolumbijská média vystopovala ženiny děti, její dcery sháněly peníze, aby přivedly svou nově nalezenou matku zpět do svého domova v Bogotě. Otázkou však stále zůstává, kde se Angelika celé 2 dlouhé roky nacházela, kdo ji zachránil poprvé, jak se znovu ocitla v moři? Její příběh je obestřený velkým tajemstvím, na které ani sama Angelika nezná odpovědi.

Zdroj: Gesellschaft