Nikdo z turistů tomu nemohl uvěřit. To, co u moře zachytili na video, ovládlo celý internet

Fotografie: Depositphotos

Turisté byli v šoku, když stáli na pobřeží francouzského ostrova Île de Ré a dívali se na moře. V jednu chvíli nevěřili svým vlastním očím. Na moři se začaly tvořit čtverce.

Internet, především sociální sítě, je plný upravených fotografií, u kterých jen těžko poznáte, zdali jste se stali obětí klamu či nikoli. Někdy se však můžete dívat na obrázek, u něhož jste si jistí, že to, co zachycuje, nemůže být skutečné, ale je tomu přesně naopak. Příroda je tím nejlepším umělcem a nepotřebuje žádný Photoshop. O tom se přesvědčili turisté na břehu francouzského ostrova Île de Ré.

Nedokázali odtrhnout oči

Francouzský ostrov Île de Ré je celkem hojně navštěvován turisty. Před několika lety zde skupina lidí zahlédla něco zvláštního. Nikdo nečekal, že by mohl na moři spatřit takový jev, na jaký se jim naskytl pohled. Rozhodně si budou tento moment pamatovat do konce života, jak uvádí server Webniusy.

Když stáli na pobřeží, v daném okamžiku se na moři začaly tvořit vlny. To by samo o sobě nebylo nic zvláštního, ale byly ve tvaru čtverce. Skutečně, na hladině moře se objevily pravidelné čtverce, jako kdyby chtěly vystoupit ze dna na povrch. Nikdy nic takového nikdo z nich neviděl. Pokud by jim to někdo vyprávěl dříve, rozhodně by tomu nevěřili, dokud by se nepřesvědčili na vlastní oči.

Existuje vědecké vysvětlení

Čtvercové vlny, kterým se také říká mřížkové nebo křížové vlny, jsou vzácným jevem, který však má své vědecké vysvětlení. Pokud uvidíte na hladině moře tvary připomínající šachovnici, nemyslete si, že by se dralo nějaké monstrum ze dna oceánu na hladinu. Jedná se o změnu směru větru, když se setkají 2 protilehlá vlnobití, jak píše web SurferToday.

Mnozí čeští turisté mohou na oblíbenou dovolenkovou destinaci zapomenout

Ačkoli je to pohled krásný a rozhodně nezapomenutelný, jedná se také o velice nebezpečný jev. Při pohledu z dálky vám nic nehrozí, ale jste-li ve vodě, okamžitě z ní vylezte, protože čtvercové vlny jsou spojeny se silnými a lokalizovanými přílivy. Plavání nebo surfování při pohybu těchto vln je život ohrožující, i když se považujete za zdatné plavce. Už mnohokrát byly křížové vlny příčinou lodních nehod. Před čtvercovými vlnami jsme již dříve varovali na SvětěKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*