Pěstování orchidejí má jedno hlavní pravidlo a tím je správný květináč

Mluví se o tom, že pěstování orchidejí je celkem komplikované. Když máte ten pravý květináč, je to naopak hračkou. Právě díky němu můžete celkem snadno docílit toho, že vám tato květina bude nejenom dokonale růst, ale že vás odmění také svým nádherným květem. Proto když orchidej koupíte nebo dostanete, je třeba změnit květináč, ve kterém bude růst.

Co budete potřebovat?

Aby bylo pěstování orchideje o mnoho jednodušší, vyrobte si svůj vlastní květináč, do které ji následně zasadíte. Na první pohled sice může vypadat zvláštně, ale uvidíte za pár týdnů, že to byla ta nejlepší volba, jaká jenom šla udělat. A nemusíte se bát, že by investice do nového květináče byla, jakkoliv velká. Naopak. Potřebovat k tomu budete:

  • Koš ze dřeva, bambusu nebo kovu
  • Rašelinový mech
  • Štěpky různých velikostí

Základem je správné vrstvení

Aby se vám pěstování orchidejí dařilo, je třeba zajistit správné vrstvení ve vašem květináči. A jak na to? Jako první je třeba na dno umístit mechový podklad. Tím váš dřevěný, bambusový nebo jiný koš v podstatě vystelete. Potom už můžete přidávat další vrstvu. A tou jsou štěpky, které lze v případě potřeby nahradit také kůrou. I když daná kombinace nemusí vypadat esteticky dokonale, buďte si jisti, že skvěle funguje.

Zasaďte svou orchidej

Když máte vše připraveno, můžete se pustit do toho, že svou orchidej jednoduše zasadíte do vašeho květináče, kde není ani kousek zeminy. Jakmile je na místě, již můžete začít se zaléváním. Díky tomu, že nepoužíváte zeminu se voda nasákne do mechu a co bude přebytečné množství, to jednoduše vyteče. Dalším kladem je použití koše, nikoliv uzavřeného květináče. K rostlině může mnohem lépe světlo a také vzduch s kyslíkem. I to se pozitivně podepíše na její síle a také na jejím následném krásném vzhledu. Vyzkoušejte a přesvědčte se o tom, že pěstován orchidejí skutečně nemusí být tak náročné, jak se o nich říká.