Petr „zničil“ památku na svou zesnulou manželku. Po několika letech se mu však nemyslitelným zázrakem vrátila

Fotografie: Depositphotos

Byli manželé více než 50 let. Jako památku na ni si nechal podepsanou bankovku, se kterou později omylem zaplatil. Po několika letech se však stal zázrak.

Milovanou manželku našel díky jeho mamince. Ta mu kdysi dávno řekla, že by ho ráda seznámila s jednou milou dívkou. A byla to láska na celý život. Bohužel jeho žena onemocněla rakovinou a později zemřela. Manželé chtěli mít nějakou společnou památku a tak se oba podepsali na dvě dolarové bankovky. Manžel je měl dlouho v peněžence jednoho dne s nimi však omylem zaplatil.

S rakovinou bojovala 13 let

Peter Billello je dnes 86letý starý pán z amerického Connecticutu. S láskou vzpomíná na Grace, ženu jeho života. Seznámila je jeho maminka, když mu bylo 35 a jí 23 let. Se svatbou opravdu neotáleli a vzali se už po 40 dnech od seznámení. Nejspíše oba tušili, že si jsou souzeni a tak nebylo na co čekat. Žili velmi šťastný život a společně vychovali dvě děti.

V roce 2001 však Grace onemocněla rakovinou. S tou pak bojovala dlouhých 13 let a Peter jí byl neustále nablízku. Cokoli řekla, o to jsem se postaral. Lékaři, nemocnice. Celou dobu jsem byl se svou ženou. A pro nemocné lidi je velmi důležité mít podporu rodiny,“ vzpomíná na nelehké období Peter. I přes zdravotní problémy se však snažili žít spokojený život a jejich vztah to jenom posílilo.

Chtěli mít společnou památku

V roce 2009 dostal Peter zábavný nápad. Navrhl, že by každý mohl podepsat jednu dolarovou bankovku a měli by je pak schované na památku. Na jedné bankovce byl podpis „Grace B.” a na druhé „Peter B.” Obě bankovky si pak bohužel schoval do peněženky. Nosil je u sebe více než rok a dával si pozor, aby s nimi nezaplatil. Jednou však ztratil při placení pozornost a omylem o obě bankovky při nákupu přišel. Sám si pak nemohl vzpomenout, kde to bylo.

Fotografie: Freepik

Když řekl Grace, že se mu podařilo utratit jejich památeční dolarovky, nezlobila se na něj. O dalších pět let později v roce jejich 50. výročí svatby, Grace prohrála dlouholetý boj s rakovinou. Z Petera se stal nešťastný vdovec a musel se naučit žít, bez své životní lásky. Celý příběh však měl dohru až o mnoho let později, když si Peter vyrazil se svou vnučkou Ashley na oběd.

Věří, že se stal zázrak

Dal vnučce 10 dolarovou bankovku, aby jim koupila sendviče. Ashley se vrátila a podala mu nazpět tři dolarové bankovky. Když se Peter na jednu z nich podíval, nevěřil svým očím. Na bankovce byl podpis jeho milované ženy. „Řekl jsem, bože, Ashley, podívej. A pak jsme začali plakat,“ vzpomíná Peter. Ještě ten den se vydali na hřbitov a ukázali Grace její dolarovou bankovku.

Fotografie: Freepik

Dodnes tomu nedokáže uvěřit. Jaká je pravděpodobnost, že se vám dostane po druhé do rukou jedna a ta samá bankovka. Peter věří, že jde o zázrak, který zařídila Grace. Dnes má bankovku pečlivě uschovanou na bezpečném místě a už ji nikdy nikomu nedá. V oběhu stále koluje i druhá bankovka s jeho podpisem. Kdo ví, možná, že jednou se mu vrátí i ta.

Zdroj: ABC News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*