Pivní břicho přináší i své výhody. Ženy upřednostňují muže, kteří nejsou až tak dokonalí

Pivní břicho není až tak špatné. Pokud si myslíte že takto vypadající muži zkracují svůj život a nebodují u žen, jste na omylu. Alespoň podle posledních výzkumů. Z těch totiž vyšlo najevo, že ženy upřednostňují muže, kteří nejsou až tak dokonalí – nemluvíme zde samozřejmě o velkém pivním břichu, ale spíše o lehce vystouplém bříšku. Prostě takoví normální muži.

Je to nespravedlivé?

Zatímco my ženy sportujeme a držíme diety, abychom dosáhli ideální postavy, z výzkumů vyplývá, že muži totéž dělat nemusí. Ukázalo se totiž, že ženy dávají přednost mužům s trošku větším bříškem než těm, kteří jsou dobře vypracovaní. Je to nespravedlivé, jak kvůli ženám, které musí na své postavě tvrdě dřít, stejně tak jako vůči dokonale vypracovaným mužům, kteří svou postavu taktéž nemají zadarmo.

Mužská přitažlivost

Vědci z Yaleské univerzity toto tvrzení dokazují ve svých studiích, jak uvedli noviny Daily Telegraph. Muži mohou být navíc ještě přitažlivější, pokud jsou starší a mají děti. Podle vědců se nejedná o „tatínkovský komplex“, ale čistě o evoluci. Muži, kteří již mají děti, naznačují ženám, že jsou plodní, což zvyšuje jejich přirozenou přitažlivost. Navíc jiné studie ukázaly, že muži s klesající hladinou testosteronu (a tedy s potenciálně zvýšenou hmotností tuku) je méně pravděpodobné, že trpí infarkty a rakovou prostaty.

Vychytralost ženská

Další studie navíc uvádí, že více tělesného tuku znamená, že se muž více soustředí na svou rodinu a péči o ni, než na vyhledávání dalších žen a následného opuštění současné ženy. Zdá se tedy, že to, co my ženy hledáme, jsou pivní břicha a muži, kteří již mají své závazky jinde. Takže my ženy jsme vychytralé i při výběru mužů, a ani o tom nevíme!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]