Pletení ponožek je snadné. Tyto vás zahřejí po celou zimu

Je vám zima na nohy? Pusťte se do pletení ponožek, které vás nejen zahřejí, ale také dokonale vypadají. Poradíme vám, jak na to. Potřebovat nebude nic zvláštního. Jenom kvalitní vlnu a dále dvě pletací jehlice. A pokud máte trochu zručnosti a zkušeností, tak to půjde samo. Barvu si vyberte podle svého vkusu.

Začněte základními oky a pokračujte dále

Postup pletení ponožek je stejný, jako u pletení čehokoliv jiného. Základem je řada jednotlivých ok, které nachystáte na jedné z jehlic. Následující postup už je celkem jednoduchý, jelikož k okům naplétáte další a další řady. Těch by mělo být celkem 12. Jakmile tohoto počtu dosáhnete, začíná tvorba lemu.

Nezapomeňte na stylový vzor

Pletení ponožek podle tohoto návodu je unikátní tím, že výsledek není obyčejný, ale má zajímavý vzor. Toho docílíte pomocí změny metody pletení. Je třeba využívat 21 ok, 12 vazebních stehů, 16 předních smyček, 12 obrub a také 16 předních a zadních švů v rámci lemu. Právě tato metoda dá vzniknout zajímavému efektu, který dnes na běžných kupovaných ponožkách není až tak běžný.

Pokračujte v pletení

Pokud zvládnete onu nejtěžší část, tak se dá říci, že máte vyhráno, jelikož dále už není pletení ponožek nijak zvlášť náročné. Postupujete stále dále, jeden řádek za druhým a doplétáte jednotlivá oka. Následně je důležitá i samotná finalizace, spojené s uzavřením špičky a horním kotníkovým lemem.

Dotvořte ponožku a máte hotov

Nezapomínejte pravidelně měřit, aby pletené ponožky odpovídaly svou velikostí a aby byl výsledek rovnoměrný. Následně spojte jednotlivé části, tedy onu levou a pravou a v tu chvíli je vaše ponožka kompletně hotova. Teď ještě tu druhou a máte jistotu v tom, že jste na letošní zimu konečně kompletně vyzráli. Zima na nohy už vám nikdy nebude.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]