Manželé odmítli potrat a rozhodli se si dítě s postižením ponechat. To ovšem ještě netušili, jak náročná péče o malého chlapce je čeká.
Když Sara Heller Nichols otěhotněla, považovala to za požehnání. Společně se svým (dnes již) manželem Dough Nicholsem se na svého potomka velmi těšili. Bohužel i přes to, že těhotenství probíhalo zcela normálně a bez komplikací, lékaři během prvotrimestrálního vyšetření zjistili, že nenarozené dítě má vážnou vrozenou vývojovou vadu, a sice poruchu delece chromozomu, která způsobuje několik onemocnění současně. Rodiče se nicméně doporučením lékařů neřídili a chlapce si ponechali.
Vytoužené miminko absolvovalo řadu operací
Dnes 6letý Brody Nichols se narodil 7. října roku 2016 matce Saře Hellerové a otci Dough Nicholsovi. Bezprostředně po jeho příchodu na svět byli chlapcovi rodiče ještě jednou seznámeni s těžkostmi, které jeho stav přináší. Vzhledem k poruše delece chromozomu, čili chybějící části kopie genetického materiálu na druhém vláknu šroubovice DNA, ho ohrožovala celá řada nemocí. Rozštěp rtu, který se táhl od horního rtu až k nosním dírkám, byl jednou z nich.
Kvůli svému stavu nebyl Brody schopen polykat a v některých případech ani dýchat, pročež musel být hospitalizován. Jakmile se jeho stav stabilizoval, propustili ho do domácí péče. Jeho matka Sara byla na svého syna pyšná. Rozhodla se ho proto vyfotit a jeho fotografii sdílet na sociálních sítích. Kritika, kterou sklidila, ji připravila o slova – lidé dělali necitlivé poznámky na vzhled jejího syna a ptali se, „Co to má na té puse?“ Sara později uvedla, že byla připravená na těžší život s dítětem se speciálními potřebami, avšak netušila, že zažije nenávist již v jeho kojeneckém věku.
Všechny reakce nicméně nebyly negativní. Jednou, když rodina vyrazila na společnou večeři, Brodymu v té době bylo pouze několik měsíců), donesl číšník Saře obálku. Když ji otevřela, zjistila, že anonymní dobrodinec její rodině poslal v přepočtu 25 tisíc korun, které měli dle jeho slov využít pro potřeby malého chlapce. Rodiče neváhali ani minutu a hochovi zaplatili operaci, při níž lékaři rozštěp spravili. Brody se mohl konečně svobodně nadechnout a učit se polykat. Bohužel však rozštěp rtu nebyl jeho jediným problémem.
Snaha o pořízení asistenčního psa
Malý Brody v důsledku delece chromozomu trpí ještě poruchou autistického spektra, poruchou zpracování smyslů, dysfagií (respektive poruchou polykání), poruchou funkce krevních destiček, vývojovým postižením, vrozenými vývojovými vadami, spánkovou apnoe a astmatem. Aby chlapci život trochu ulehčili, pokusili se mu Sara a Dough sehnat asistenčního psa. Ten mu měl pomáhat s každodenními činnostmi, podporovat ho, směrovat ho, stabilizovat mu rutinu, popřípadě ho utěšovat a snižovat jeho projevy úzkosti.
Bohužel v rámci kampaně na stánkách s komunitním financováním vybrali pouze 63 % potřebných nákladů. Brody tak nového přítele nedostal. Šestiletý chlapec dle slov své matky miluje míče, školu, klouzačky, koně, hudbu a zmrzlinu. Když byl ještě kojenec, plánovala Sara, že se stane mluvčím lidí s postižením a vnese do problematiky vývojových vad trochu více pochopení. Ovšem vzhledem k jeho dalším onemocněním se tento sen rozplynul. V současnosti se celá rodina modlí, aby Brody absolvoval všechny operace bez komplikací a jeho stav se kontinuálně zlepšoval.
Zdroj: GoodTV
Napište komentář