Unášeli 2letou holčičku před očima její matky. O pár sekund později se ale z křoví vyřítil nebojácný pes a zakročil

Fotografie: iStock

Velké štěstí měla malá holčička, kterou se pokusili unést dva muži. Avšak rodinný mazlíček jim v tom zabránil. Kousl únosce do nohy.

Neobvyklý případ pokusu o únos řešila policie z New Hampshire. Matka byla na procházce v parku se svou dvouletou dcerou, když se holčičku dva muži pokusili unést. Naštěstí byl s nimi na procházce i jejich pes, který se stal hrdinou tohoto případu. Neváhal bránit svou malou paničku a když s ní únosce utíkal pryč, pes jej dohonil a pokousal.

Únos během procházky v parku

Vše se stalo jednoho slunečného dopoledne v místním parku. Dvouletá holčička seděla v zaparkovaném kočárku. Maminka sice byla v blízkosti kočárku, ale vše se seběhlo tak rychle, že neměla šanci zasáhnout. Naráz se totiž u kočárku objevili dva neznámí muži. Jeden popadl holčičku a druhý se snažil matce zabránit, aby se za ním rozběhla.

Naštěstí nepočítali s odvážným psem, který se do celé situace okamžitě vložil a začal únosce pronásledovat. Ten s holčičkou daleko nedoběhl, protože pes po něm skočil a zakousl se mu vší silou do nohy. Únosce spadl a děvčátko pustil. Oběma se sice podařilo utéct ještě před příjezdem policie, ale holčičce se naštěstí nic nestalo.

Motiv není znám

Tento případ se stále vyšetřuje, protože pachatelé nebyli dopadeni. Matka byla v šoku z celé události a sama uvedl, že netuší proč by někdo unášel její dceru. Motiv tedy zatím není znám. Nejspíše šlo o zcela cizí osoby, protože v rodině nepanovaly špatné vztahy mezi rodiči. Mohlo se tedy jednat o obchod s lidmi.

Jak uvedl policista, který případ vyšetřoval, existuje několik druhů únosů: rodinný únos, únos cizími a únos známými lidmi. Rodinné únosy páchají především ženy. Často jde o matky, kterým nebylo dítě po rozvodu svěřeno do péče a proto se uchylují k těmto činům. Únos známými lidmi se většinou týká mladistvých žen. Často jde o únosy se sexuálním podtextem.

Fotografie: Freepik

Únosy jsou časté

Nakonec, jako v tomto případě pak ve statistikách figurují i únosy zcela neznámými lidmi. Většinou jde opět o dospívající dívky, ale i chlapci mohou být tímto únosem ohroženi. Dítě je uneseno často z nějakého veřejného místa, z parku nebo přímo na ulici naloženo do auta. V 80 % případů se tyto únosy ději do půl kilometru od domova dítěte.

Tento případ naštěstí dopadl dobře. Únosy dětí jsou častější, než bychom si mohli myslet a nezřídka končí tragicky. Proto je dobré mít oči neustále otevřené a v případě, že se vyskytneme u takové situace, je potřeba okamžitě jednat a kontaktovat policii. Čím rychleji se zahájí pátrání, tím větší je šance, že se unesené dítě podaří v pořádku najít.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]