Pocení v podpaží eliminuje ocet, citron nebo černý čaj

Pocení v podpaží zanechává mokrá kola a následné jasně charakteristické stopy na oblečení. Poradíme vám, jak tento jev velmi jednoduše eliminovat. Zajímavé je, že není potřeba nic speciálního. Nemusíte do obchodů pro různé přípravky, jelikož vám plně postačí využít běžných věcí, které máte doma. To jasně napovídá tomu, že naše postupy jsou nejenom jednoduché, ale že vyjdou i na pár korun. A navíc jsou účinné.

Jedlá soda

Možná ji používáte na pečení, nebo při pálení žáhy. Jedná soda má však i další výhodu, která je spojena s tím, že zvládne eliminovat pocení v podpaží. Stačí smíchat trochu jedlé sody s vodou a vytvořit pastu. Tu následně nanášejte do oblasti podpaží svého těla. Nechte uschnout, otřete papírovou utěrkou a můžete se oblékat. Uvidíte, že pocení bude eliminováno.

Černý čaj

Jedná se nejenom o velmi populární nápoj, ale také se jedná o přírodní antiperspirant. To proto, že čaj obsahuje velké množství takzvaného taninu. Ten ovlivňuje potní žlázy, které produkují méně potu. Uvařte si silný černý čaj, do kterého namočte odličovací tampon a s ním otírejte podpaží. Jakmile vše uschne, můžete se obléci a mít jistotu, že pocení v podpaží bude eliminováno.

Jablečný ocet

Je méně kyselou alternativou toho klasického. Trochu jablečného octu stačí nanést na bavlněný kapesník a následně aplikovat přímo na místa, kde se tolik potíte. Kromě toho, že ovlivní funkčnost potních žláz také zabije mnoho bakterií. To v praxi znamená, že i když se budete potit, nemusíte se bát tolik nepříjemného zápachu.

Citron

I ten dokáže díky svému složení zajistit, že pocení v podpaždí bude minulostí. Jak na jeho použití? Stačí když ho rozpůlíte a danou polovinu přitisknete právě do oblasti vašeho podpaždí. Držte pár desítek vteřin a to stejné udělejte i na druhé ruce. Pozor však na aplikaci citronu, pokud je vaše podpaždí podrážděné. To by mohlo celkem bolet. V takovém případě doporučujeme raději čaj, nebo jedlou sodu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]