Podlaha z tisíců mincí je dokonalé umělecké dílo

Každý den jsme svědky hromady neuvěřitelných věcí nad kterými kolikrát zůstává rozum stát. A podlaha z mincí vytvořená tímto mužem mezi ně rozhodně patří. Jeden muž se svou dcerou nalepili na zem několik mincí a dílo, které vytvořili, šokovalo spoustu lidí, včetně jich samotných. Pojďte se s námi podívat, co za dílo vytvořili a k čemu mince potřebovali.

Projekty, které nás nenapadnou

Na internetu se čas od času objeví projekty, o kterých si hromada z nás řekne, proč nás to nenapadlo dříve, vždyť je to naprosto primitivní a snadné. Většinou se jedná o velmi jednoduché projekty, které mají ovšem fantastický výsledek. Problém je, že lidé nemají moc času vymýšlet v této uspěchané době. Naštěstí tu máme již zmíněný internet, kde si nápady můžete vyhledat. Žijí totiž lidé, kteří se o ně rádi podělí, stejně jako v tomto případě.

Šílený nápad vzbudil úspěch

Ať už se jedná o krásné a roztomilé svíčky, pletené šátky, nebo domácí lampy a dekorace, vždy je velmi zajímavé sledovat vynalézavost některých lidí. Lidská mysl a fantazie je neskutečná, a mnohdy se v ní dokáže zrodit naprosto úžasný nápad. Některé ovšem mohou vzbudit na první dojem i rozporuplné reakce. Design tohoto projektu vám totiž na první pohled může připadat poněkud šílený.

Navzdory manželce

Jedné rodině se přestala líbit jejich podlaha, a tak se rozhodli, že ji vymění. Klasické dlaždice už je nudili, a z toho důvodu se rozhodli pro netradiční řešení. Jako alternativu plovoucí podlahy či dlaždic použili mince, konkrétně 20 000 centů. Vyklidili podlahu a postupně začali pomocí lepidla lepit mince na podlahu, hezky vedle sebe. Postupně tak pokryli celou místnost. Místy použili i velmi kreativní obrazce.

I přesto, že manželka byla fanouškem tradičních podlah, muž se rozhodl pro netradiční řešení. Se vším mu samozřejmě pomáhala jeho krásná dcerka. Do každé řady vložili 100 mincí. Pro zvýraznění obrazců použili nejjasnější mince. Banka jim ovšem nebyla schopná dát najednou tolik mincí, takže nosili domů 2 krabice týdně. K lepení mincí použili stavební lepidlo a epoxidový lak, který nanesli na podlahu, jakmile byla celá pokrytá, čímž vytvořili tak ochrannou bariéru.

Inspirující výsledek

Výsledek jejich práce byl opravdu ohromující. Stal se inspirací pro pokrytí dalších ploch v domě (kuchyňská deska, stěny, stoly). Tím, že své dílo vložili na internet, stala se podlaha vzápětí inspirací i pro mnoho dalších lidí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]