Mléko s polentou prodlužuje život, chrání játra a snižuje cholesterol. Musíte ho ale připravit tímto způsobem!

Polenta je vlastně kukuřičná kaše, která dokáže s vaším tělem udělat opravdové zázraky. Měli byste ji rozhodně vyzkoušet.

V různých zemích jsou polenta a dušené maso považované za jídlo chudých, ale tento kukuřičný produkt vám doslova dokáže prodloužit život. Polenta obsahuje mastné kyseliny a ketokyseliny, které ignorují zákony chemie a biologie a jsou velmi snadno absorbovány ve střevě. Díky tomu vlastně játrům pomáhá neutralizovat toxické látky a tím snižují riziko jaterního selhání a cirhózy.

Polenta rozvíjí svaly

Jeden španělský fyziolog doporučuje především dětem, aby často jedli tuto kukuřičnou kaši. Je to především z toho důvodu, že látky, které produkuje kyselina palmitová, hrají velkou roli ve vývoji svalového vlákna. Takže především děti, které jsou zrovna ve vývinu, by měli aspoň jednou denně tuto kaši konzumovat. Třeba na snídani.

Prodlužuje životnost vaječníků

Polenta má schopnost revitalizovat sexuální funkce a to především u žen. Podle výzkumu v oblasti Rucăr-Bran, kde ženy velmi často konzumují tuto kukuřičnou kaši, mělo 9 % žen starších 65 let intenzivní ovariální aktivitu, která se projevuje tím, že je prodloužený sexuální život i po 72. roce věku.

Fotografie: Pexels

Je skvělá i pro obézní lidi

Pokud přemýšlíte nad tím, jakou dietu vyzkoušet, abyste shodili nějaké to kilo, určitě vyzkoušejte jíst tuto kukuřičnou kaši. Dokonce i lidé, kteří trpí silnou obezitou potvrzují její účinky. Je to zejména z toho důvodu, že i malá porce této kaše dokáže velmi zasytit, takže potom už nemáte chuť na jiné jídlo. Vyzkoušejte ji.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]