Policista zaslechl hlasitý křik a okamžitě se vydal na pomoc. Díky jeho zákroku žena přežila

Fotografie: Depositphotos

Na mnoha místech se stávají přepadení, o nichž jiní lidé ani netuší, leckdy jde o zdraví. Podobnou situaci zažil i policista, který zachránil jedné ženě život.

Někteří lidé si občas myslí, jak je zaměstnání policistů velmi jednoduché a nenáročné. Pokud by se ale intenzivněji zajímali o náplň jejich práce, zjistili by, že se velmi často dostávají do nebezpečných situací, a jim samotným jde o život. To samé se týká i tohoto případu, kdy policista prováděl svou obvyklou hlídku z vozidla a najednou uslyšel ženský křik. Okamžitě zastavil auto a vydal se na pomoc.

Obvyklá práce policisty

Podle některých jedinců je stereotyp a rutina tím nejhorším, co může člověk zažít. V tomto případě však rutinní práce policisty zachránila ženu před napadením. Ve městě Chichester na východě Spojených států se policista jménem Tim McBride vydal na obvyklou hlídku, kterou dělá každý den, když je ve službě. Pokaždé si stáhne okénka vozu a pomalu projíždí ulicemi, aby dohlížel na bezpečnost.

Fotografie: Depositphotos

Uslyšel křik ženy

Jakmile odjížděl z parkoviště od obchodů, uslyšel křičící ženu, která volá o pomoc. Ani na vteřinu nezaváhal a ihned šlápl na brzdy, zastavil auto a vydal se na pomoc. Začal hledat místo, odkud se toto zoufalé volání o pomoc ozvalo, až se mu to podařilo. Jakmile však zjistil, co se na místě odehrává, musel vytáhnout služební zbraň.

Uvnitř obchodu, ze kterého se ozýval křik, uviděl muže, jak bezbrannou ženu táhne po zemi. Policista na něj namířil zbraní a nařídil pachateli, aby se od ženy držel dál. Ten však příkaz ignoroval a Tim McBride se rozhodl použít taser. Reakce pachatele byla velice nečekaná, protože se nevzdal, a na místo toho šel směrem k policistovi s úmyslem zaútočit.

Policista musel jednat rychle

Jelikož pachatel nebyl od policisty daleko, musel McBride jednat velmi rychle. Protože taser na pachatele nestačil, rozhodl se policista použít paralyzér. I přes elektrický šok se muž stále bránil, ale naštěstí na místo dorazil i další policista, který pomohl pachateli nasadit pouta. Žena byla vyšetřena lékaři a ukázalo se, že je v pořádku. Také musela vypovídat na policii, kde sdělila více detailů z tohoto přepadení.

Fotografie: Pexels

Podle její výpovědi přišel ten den muž do obchodu několikrát, ale vždy opět odešel. Večer, když zavírala obchod, se objevil znovu, zabránil jejímu odchodu a srazil ji k zemi. Při vyšetřování se ukázalo, že pachatel vykradl o dva dny dříve jiný obchod a policie po něm pátrá. Díky skvělé práci policisty McBridea se ženě nic nestalo, a dokonce s ním vznikl rozhovor o celém případu.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]