Pomazánka plná zdravé zeleniny: Potěší nejen vegetariány

Tato zeleninová pomazánka potěší nejen vegetariány, ale i masožravce. Její chuť je přímo dokonalá. Použít ji můžete k dochucení chlebíčků či jednohubek pro hosty. V lednici vám vydrží pár dnů, a tak se bude třeba hodit i na pomazání chleba k snídani. Její příprava je velmi jednoduchá. Pusťte se do práce.

Jaké ingredience budete potřebovat na přípravu pomazánky?

Připravte si následující suroviny:

  • 500 gramů cukety
  • 1 velkou cibuli
  • 1 střední mrkev
  • 1 malý trs čerstvé petržele nebo kopru
  • 150 gramů taveného sýra
  • 2 lžíce oleje
  • sůl a mletý pepř na dochucení

Jak postupovat při přípravě zeleninové pomazánky?

Nejprve si oloupejte cibuli a nakrájejte ji nadrobno. Pak ji osmahněte na slunečnicovém oleji a poté přidejte oloupanou a nastrouhanou mrkev. Zeleninu opékejte zhruba 4 minuty ze všech stran. V další fázi si omyjte a očistěte cukety a nakrájejte na kostičky. Vložte je také k mrkvi a cibuli a duste asi deset minut pod poklicí. Po uplynutí této doby ještě vše restujte bez víka pět minut.

Dokončovací práce a servírování pomazánky

Až budete mít zeleninu osmahnutou, vložte ji do kuchyňského robota spolu s čerstvým nasekaným koprem nebo petrželí, přidejte tavený sýr, ochuťte solí, pepřem a mixujte do hladka.

Poté je pomazánka hotová a lze ji nanášet v dostatečné vrstvě buď na plátky veky, chleby, nebo rohlíky. Před podáváním je vhodné pomazánku ze zeleniny a sýra vychladit.

Pokud čekáte návštěvu, která se zhlédla ve vegetariánské stravě, pak ji rozhodně potěšíte touto nevídanou dobrotou. Kromě taveného sýra lze přidat do pomazánky i obyčejné změklé máslo, nebo třeba lučinu.

Ti, co rádi pojídají uzeniny, mohou chlebíček s pomazánkou obohatit například plátkem šunky nebo měkkého salámu. Pomazánka bude dokonalá i k promazání toustových chlebů, které následně zapečete. Získáte tak lahodnou snídani či svačinku. Přejeme vám dobrou chuť!