Použíté čajové sáčky mohou pomoci vyživit půdu, podpořit růst květin, odstranit plevel a eliminovat škůdce

Čaj je jedním z celosvětově nejpopulárnějších nápojů. Také ho pijete, a používáte tu nejjednodušší formu, kdy do hrnečku jenom hodíte čajový sáček a zalijete vodou? Pokud ano, jistě následně se sáčkem uděláte to, že ho vezmete a hodíte ho do koše. Je to tak? Pokud ano, tak děláte poměrně velkou chybu. Z jakého důvodu? Na to se podíváme. Čajové sáčky se totiž dají využít velmi zajímavě třeba na vaší zahradě. Jak jí prospějí a jak je používat? Zjistěte to.

Podpoříte růst rostlin

Přijde vám, že rostliny ve vašem záhonu, nebo také ve vašem květináči nerostou tak, jak očekáváte? Zdá se vám, že je to pomalé a že některé se ani neujmou? Potom začněte pít více čaje, jelikož budete mít i více čajových sáčků. Ty dokážou velmi výrazně stimulovat růst samotných zasazených rostlin. A jak na to? Je to velmi jednoduché, jelikož stačí sáček zakopat do záhonu, nebo třeba do truhlíku i květináče. A o více se nestaráte.

Rostlinám dáte potřebnou výživu

Není to jenom klasické hnojivo, které můžete rostlinám dávat proto, aby měly výživu kterou potřebují. Pokud se chcete vydat přírodní cestou, skvěle vám pomohou sáčky od čaje. A čím je čaj kvalitnější, tím lépe. Rostliny si z jejich obsahu dokážou natáhnout všechny důležité látky, které potřebují. A to není vše. Není to jenom obsah, ale je to i samotný materiál sáčku, který rostlinám prospěje. Je totiž vyrobený ze stonku rostliny abaka. Tento materiál se v zemi rozloží a dodá rostlinám opět další potřebné živiny. Jednoduché a efektivní.

Eliminujete škůdce

Škůdci jsou pro vaše rostliny velmi špatné. Nejenom, že jim mohou brát živiny a tedy i jejich sílu, ale může dojít dokonce také k tomu, že je přímo napadají a likvidují. Pokud se jich chcete nejenom zbavit, ale chcete myslet i na prevenci, je na místě používat právě čajové sáčky. Už proto, že jsou z hlediska svého složení neškodné pro rostlinu a tedy i pro vás – na rozdíl od chemických přípravků. Také zaujme jejich celkově velká účinnost. A jak je použít? Stačí sáček položit na zeminu poblíž rostliny. To stačí k tomu, aby byla havěť odpuzována.

Pomáhá v kompostování

Máte v plánu také kompostovat? Pokud chcete tento proces urychlit, opět není nutné kupovat jakékoliv speciální přípravky, které jsou na kompostování určené. To proto, že vám opět pomůže čajový sáček. Stačí ho pouze hodit ke kompostu a zbytek už se udělá sám. Váš kompost bude vytvořený nejenom mnohem dříve, ale také budete maximálně spokojeni s jeho kvalitou. Jak vidíte, jde to jednoduše, když víte jak na to.

Zajistí dostatek vláhy

Problém v horkých dnech je to, že se půda vysouší a rostlina tak může mít nedostatek vláhy. I toto může pomoci eliminovat právě daný čajový sáček. A to tak, že v době kdy je v půdě vody dostatek, ji dokáže nasávat a také ji udržet. A v době sucha z něho rostlina může vláhu čerpat. Aby k tomuto jevu docházelo, stačí jenom daný sáček zakopat na to správné místo. Ideální je zahrabat ho do země poblíž kořenového systému rostliny. Jenom pozor na to, ať kořeny nepoškodíte.

Odstraníte plevel

Nejsou to jenom škůdci, je to také plevel, který může na vaší zahradě udělat pěknou neplechu. Jak zajistit, aby ho byli minimum? Opět pomůže čajový sáček v zemi. Rostlinám pomáhá v jejich růstu, ale pokud jde o většinu druhů plevelu, tak tomu naopak ubližuje. Výsledkem tak bude zahrada jenom s takovými rostlinami, které na ní mají být.

Odradíte kočky a jiná zvířata

Vadí vám, že po vaší zahradě chodí toulavé kočky? Pokud chcete, aby je vaše zahrada nepřitahovala, poházejte po záhonech pár čajových sáčků. Budou produkovat vůni, kterou kočky nemají nijak výrazně v lásce. Výsledkem následně bude to, že kočky na vaši zahradu nepřijdou. Nemusíte tak mít obavy z exkrementů, nebo také z poškozené úrody.

Zlepšíte kvalitu půdy

Pamatujte na to, že v půdě jsou žížaly a jiné druhy červů. A ti hledají potravu. Takovou jim může dát čajový sáček. Díky tomu začnou produkovat více humusu a hlína tak bude v daném místě kvalitnější. Opět cesta, jak mít úrodu naprosto dokonalou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]