Praktičtí pomocníci v kuchyni – Už nemusíte koktejly míchat kohoutím brkem

Čas se zdá být v dnešní době, jako nedostatkové zboží. Přitom dnešní svět je plný různých vymožeností, které nám pomáhají usnadnit práci a slibují větší komfort. Dnes si můžete například připravit rychle a jednoduše výborný koktejl. Dřív tomu však takto nebylo. Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak mohlo vzniknout slovo koktejl? Tradují se různé příběhy o jeho vzniku, přináším dva z nich. První možnost jeho vzniku pochází z anglického slova cock´s tail – kohoutí ocas. Právě ten prý sloužil k promíchávání nápojů a také rozmanitost a barva drinků připomínala tento kohoutí skvost. Jenže Francouzská verze přináší jiné vysvětlení. Jistý Francouz Antoine Peychaud  používal pro servírování drinků Coquetel – pohárek na vejce. Ať je to jak je to, dnešní doba sebou přináší nemalé množství kuchyňských pomocníků a my si o nich dnes něco napíšeme.

Pomocníci v naší kuchynišunkovar

Pokud se díváte na televizi, nemusíte vstávat nebo křičet na manželku do další místnosti, aby vám zmáčkla čudlík na televizi. K přepínání programů poslouží dálkové ovládání. To samé platí o praní prádla. Nemusíte se trápit praním špinavého prádla ve vířivé pračce, zvlášť ždímat a máchat. Dnes stačí navolit program, který umí zároveň šetřit prádlo a zmáčknout knoflík. Za dvě hodiny už můžete jen prádlo pověsit. A někdy už rovnou skládat prádlo do skříně, pokud má pračka i sušičku. Stejně tak jsou neocenitelní pomocníci při práci v kuchyni. Nejspíš všichni znají základní kuchyňské pomocníky, jako je: škrabka, šejkr, vařecha, prkýnko.

Ale, co tak třeba šunkovar rovnou kráječ cibules teploměrem? Jedním z úžasných pomocníků, který vám také ušetří při vaření čas, může být tlakový hrnec Tescoma. Dá se ovládat jednou rukou a bezpečí vám zajistí hned několik pojistek. Nabídka tlakových hrnců je velmi pestrá a je z čeho vybírat. Dále to může být domácí pekárna, odšťavňovače a kuchyňské roboty. Díky šikovným pomocníkům bude vaše vaření zábava a zjistíte, že vás to i baví. Už nemusíte ronit slzy a vymlouvat se na cibuli. I tady je pomoc snadná. Kráječ cibule je malý, ale šikovný. Zajistí nejen krájení cibule, ale také zeleniny, ovoce, ořechů i čokolády. Během okamžiku připravíte dětem chutnou svačinku. Kuchyňské nářadí PRESTO se stane vaším oddaným a věrným pomocníkem. Čas, který tímto ušetříte, můžete věnovat něčemu jinému. Určitě se najde spousta zajímavých činností, do kterých se rádi pustíte.

Obrázek: eshop.tescoma.cz