Když se vychytralí lupiči vloupali do bytu, neměli ani sebemenší tušení, co je uvnitř bude čekat. Druhou šanci už nikdy nedostanou

Fotografie: Depositphotos

Daniel vedl skvělý život, měl báječnou rodinu, krásný dům a v práci se mu velmi dařilo. Jeho úspěch ale přivábil zloděje, kteří si jeho dům vytipovali a rozhodli se jej za každou cenu vykrást

Dárek po návratu z vojny

Daniel byl mladý muž, který se právě vrátil z vojny. Jako dárek na přivítanou dostal od přítelkyně štěně německého ovčáka, po kterém vždy toužil. Pojmenoval ho Hrabě a přesně jako k malému hraběti se k němu i choval. Pes se prostě okamžitě stal nedílnou, a opečovávanou, součástí rodiny.

Nový život

Daniel se s přítelkyní brzy oženil, našli si nový dům a ve třech začali novou kapitolu života. Po dvou letech se rodina rozšířila o dalšího člena, vytouženou dcerku, kterou pojmenovali Lisa. Danielovi se pracovně velmi dařilo, stal se z něj úspěšný podnikatel a konečně měl v životě všechno, co si vždy přál.

Danielova žena se brzy po porodu vrátila do práce a o malou Lisu se starala babička a, jak jinak, věrný čtyřnohý přítel Hrabě. Po několika letech babička onemocněla a Danielova žena si proto vzala v práci dovolenou, aby se o Lisu starala sama.

Fotografie: Pixabay

Osudný den

Jednoho dne se Lisina matka vydala na nákup do blízkého obchodu, Lisa zůstala sama doma, protože maminka měla být za pár minut zpět. Společnost dělal Lise věrný kamarád Hrabě, holčička si tedy spokojeně hrála ve svém pokoji. Maminka se cestou z obchodu ale zapovídala s kamarádkou a  plánovaný chvilkový odchod se dosti protáhl.

Mezitím se k domu přikradli lupiči, kteří rodinu již týden sledovali a jen čekali na vhodnou příležitost. Bohatství rodiny totiž nebylo žádným tajemstvím. Přispěchali k domu a snažili se zjistit, zda se v něm krom dítěte nenachází ještě někdo. Zaklepali na dveře se smyšlenou historkou o vypůjčeném nářadí, které nesou zpět jejímu otci. Holčička je ale odmítla vpustit s tím, že nesmí otevírat dveře cizím lidem a je doma sama.

Statečný ochránce

Lupiči se do domu následně vloupali a skutečně zde objevili jen samotné děvčátko. Vtom se k nim se zuřivým štěkotem přiřítil Hrabě a jal se dívku ochraňovat. Na jednoho z mužů zaútočil. Ten začal křičet a jeho komplic se mu snažil pomoci, Hrabě ale muže nepustil. Hluk zburcoval sousedy, kteří přivolali policii.

Fotografie: Depositphotos

Jednomu muži se podařilo uniknout, nicméně již za 2 dny byl dopaden. Druhého muže si policie převzala v domě přímo od psího ochránce. Hrabě tak zachránil nejen majetek svých páníčků, ale především ten největší poklad, který doma měli, jejich dcerku. Daniel s manželkou nechtějí ani domyslet co všechno se mohlo stát, kdyby tam jejich věrný Hrabě nebyl.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*