2letá bojovnice: Vzácný případ nádoru rodině obrátil život naruby. Založili sbírku na zkušební léčbu

Fotografie: Cookiegracie11 / Creative Commons / Attribution 2.0

Pro rodiče není horší noční můra, než když se něco stane jejich dítěti. Všeobecně rodič vždy dělá vše, co je potřeba, aby udržel své dítě v bezpečí. Občas však může nastat situace, kdy není pomoci.

Život je opravdu výjimečný. Prostřednictvím vzestupů a pádů člověk poznává sám sebe. Každý prochází první fází života, ale také tím, kdy život končí a čelí se něčemu, o čem se neví, kam to vlastně povede. Zda to bude výlet do nebe, nebo znovuzrození, na to má každý rozdílné názory, ale nikdo z nás nezná odpověď na to, co je správné a pravdivé. Žádné studie ani výzkumy to netuší a z předsudků se nedá nic vyvodit. To ví jen ti, kteří náš svět opravdu opustili. Ideální však je, když se k této odpovědi přiblížíte až ke svému stáří. Bohužel však existují případy, kdy smrti do očí hledí již děti v útlém věku.

Jedná se skutečně o nevyléčitelný případ?

V pouhých 20 měsících si prožily Orla a její rodina tu nejhorší možnou noční můru. Lékaři informovali rodiče, že jejich milovaná holčička byla postižena meduloblastomem neboli také rakovinou mozku. Od té doby malá Orla z anglického Broxbourne strávila většinu života v nemocnici. Jen ta představa izolace od ostatních je ubíjející – a nejen pro Orlu, ale i pro rodiče. Po několika měsících rakoviny lékaři začali doslova zoufat. Poté ale v jejím tělem objevili nálezy, které přiměly lékaře po celém světě k nalezení léku. Došli k verdiktu, že něco vymyslí a rozhodně nezemře.

Žádné léčby nezabíraly

Orla má totiž neuvěřitelně vzácnou mutaci, která ovlivňuje její zdravotní stav. Její matce Naomi a otci Adamovi odborníci řekli, že si nejsou jisti, jak nejlépe její nemoc léčit, protože nikde v Evropě nenašli jiný případ. Podstoupila již několik operací a ozařování, ale zdá se, že nic nepomáhá. Kvůli její zvláštní situaci se zdá, že na malou Orlu nic nefunguje. Jedná se o opravdu jedinečnou mutaci.

Neexistuje nic horšího než trpící dítě rodičů

Tato situace samozřejmě rodinu rozhořčila, a tak se rozhodla hledat lék všude možně. „Je srdcervoucí vidět Orlu tak nemocnou a muset znovu a znovu bojovat,“ prohlásila Naomi v krátkém rozhovoru. Už samotná bezmoc se dívat, zatímco vaše dítě trpí úzkostí a dostává navíc morfin, aby přestalo křičet, je ubíjející. Tyto situace je budou zcela jistě pronásledovat po zbytek jejich životů, nehledě na to, jak vše nakonec dopadne.

Plány na budoucí léčbu

Léčba mimo jiné způsobila, že je Orla neplodná, což jí v případné budoucnosti neumožní mít děti. Nyní rodina doufá, že Orla bude moci podstoupit zkušební léčbu v zahraničí. Doufají, že s pomocí specialistů v Evropě dostanou odpovědi na to, jak lze Orlu vyléčit. Rodina zahájila sbírku v naději, že si bude moci dovolit zkušební léčbu, která se nyní navrhuje. Bude to však velice těžké. Není totiž známý žádný jiný případ Orlina stavu, takže se specialisté musí pokusit najít nové způsoby. „Doufáme, že to nakonec vyjde a peníze následně využijeme na financování výzkumu pro budoucí pacienty, ale musíme být připraveni.“

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*