Sbírka TOP občerstvení na Silvestr: Jednohubky, uzeninky, zelenina. Vše na co si jen vzpomenete. Vybrali jsme ty nejlepší recepty přímo pro vás

Pokud máte očekávat návštěvu a nechce se vám zrovna dvakrát pouštět do složitého vaření, existuje řešení k nezaplacení. Připravte chutné lehké občerstvení.

Ne vždy je člověk v náladě, aby se hrnul k plotně či troubě a připravoval hory doly jídla. Někdy prostě máte chuť vzít věci, co máte v lednici a spižírně a jednoduše je nějak splácat dohromady. A víte, že můžete? Stačí k tomu mít trochu stylu, originality, citu a můžete stvořit pěkné umění na talíři i bez nutnosti zapínání sporáku.

Roládám všeho druhu řekněte ano

Pokud vlastníte tortilly, pomazánkové či jiné máslo a zeleninu, tak jste vyhráli. Ideálním pokrmem mohou být rolky, kdy tortillu potřete pomazánkovým máslem, pokládáte okurkami, zatočíte dohromady a nakrájíte. Ano, tak jednoduché to je a samozřejmě chutné. Kombinovat ale můžete více věcí. K okurkám přidejte lososa, salátek a brokolici a opět to posunete na novou úroveň.

A takto se dá přidat prakticky všechno, salámy, šunka, sýr… Fantazii se meze nekladou. Co ovšem dělat, když nemáte po ruce tortillu? I to se dá vyřešit.

Takové rolky si totiž můžete udělat i ze salámu, stačí k tomu mít párátko, nějakou tu olivu na ozdobu a bude to vypadat opět famózně. Kolečko od salámu jednoduše namažte jakýmkoliv máslem, srolujte a i s olivou zapíchněte párátkem.

To samé platí i pro šunku, která bývá většinou větší, takže do ní zvládnete jako bonus dát i zavařenou okurku. Nebo si vezměte potravinovou fólii, poklaďte ji kolečky salámu, ty namažte pomazánkovým máslem, vložte papriky a zatočte. Dejte do ledničky vychladit, aby se zpevnila struktura a poté nakrájejte na rolky.

I obložené mísy můžete ocenit

Pokud se vám nechce nic stáčet dohromady a nebo vám čistě jen rolky nestačí, můžete svůj stůl obohatit o různé druhy obložených mís. Třeba taková sýrová mísa se zeleninou a kořením bude vypadat delikatesně a ještě lépe bude chutnat. Nebo si třeba vezměte okurku, papriku, rajčata, mrkev, ledový salát, nějak krásně to naaranžujte a máte další druh dokonalé a chutné mísy.

A pokud máte talíře i v jiných tvarech, než jen kulatých, tak je na čase toho využít. Vezměte si šunku, různé druhy salámů, sýry, nakládané okurky a právě jste stvořili další druh obložené mísy. Výhodou u těchto druhů občerstvení je, že možnosti, jak vše dohromady nakombinovat, jsou prakticky neomezené.

Můžete tam hodit i ryby s citrony, ovocné plody jako je kiwi a hroznové víno s jahodami, párečky, pórek… A díky různým fotografiím toho, co už stvořili jiní, se můžete inspirovat k vlastní tvorbě. I krájení pokrmů je různé, neomezujte se jen na plátky, můžete využít i kostiček či koleček.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]