Problém s ledvinami není radno podceňovat! Symptomy, které značí možný problém s tímto orgánem

Bez vnitřních orgánů by naše tělo nikdy nefungovalo. Jelikož je nevidíme, tak je můžeme dost často i podceňovat. A to je velká chyba. Tělo je přitom natolik chytré, že se snaží dávat nám znamení a informace o tom, že něco není v pořádku. Stačí sledovat jednotlivé symptomy a poté zjistíte, že je na místě zajít k lékaři. My se zaměříme na jeden z velmi důležitých orgánů, kterým jsou ledviny.

Jak poznáte, že se něco děje? Tělo vám to dá najevo pomocí těchto 5 věcí. Objevila se u vás jedna, nebo snad dvě a více? Raději navštivte lékaře.

Onemocnění ledvin může mít fatální následky

Když ledviny onemocní, může to mít pro lidské tělo velmi fatální následky. Primárně mají v našem těle ledviny funkci spojenou s filtrováním naší moči. Když jsou v nepořádku, je tento přirozený proces narušený. K tomu můžeme přidat různé bolesti a záněty, které celý jejich stav ještě zhoršují. Když jsou problémy zachyceny včas, dají se pomocí jednoduchých metod léčby vyřešit. Když však pacient přijde pozdě, může se jednat o vážný problém. Výjimkou tak nemusí být ani riziko vyjmutí jedné nebo obou ledvin, či nutnost transplantace. I proto je na místě sledovat těchto 5 signálů, kterými vám tělo dává najevo, že vaše ledviny nemusí fungovat tak, jak mají.

Barva vaší moči

Vhodné je pravidelně sledovat barvu vaší moči. Cokoliv se vám na ní zdá zvláštního je dobrým důvodem k obavám. Hlavně si všímejte změny barev. Dlouhodobě tmavá moč, ale také světlá moč mohou naznačovat, že není filtrována tak, jak by měla být. Tím ale signály nekončí. Rizikem může být i krev v moči, kde není vhodné s návštěvou lékaře otálet. Sledujte také to, jak často močíte v poměru k vypitým tekutinám, nebo to, zda se při močení neobjeví bolest. Ta sice může signalizovat i něco jiného, ale není vyloučeno, že zánět jako hlavní příčina může napadat i vaše ledviny.

Únava

Přijde vám, že jste bez příčiny unavenější, než tomu bylo kdy dříve? Může to znamenat právě problém s ledvinami. A to v tom směru, že vám v krvi chybí dostatek kyslíku a také červených krvinek. Obě dvě věci ledviny velmi potřebují. Pokud je červených krvinek i kyslíku v krvi nedostatek, snaží se tělo optimalizovat své funkce. Z toho může plynout i pocity únavy, které nemají žádné logické vysvětlení. Nejlepší bude, když v takovém případě začnete právě s kontrolou vašich ledvin.

Dušnost

Máte občas problémy s dýcháním a tím, že se u vás objevuje dušnost? Mnoho lidí může tento symptom spojovat s plícemi. Tak tomu může, ale také nemusí být. Může to být známka toho, že vám špatně fungují ledviny. Jak je to možné? Je to stejnou příčinou, jako je uvedeno výše. Problémem je zde nedostatek kyslíku a také červených krvinek. Poslouchejte své tělo a raději navštivte svého lékaře, který provede požadované testy.

Problémy na kůži

Ledviny tu nejsou jenom proto, aby dokázaly efektivně čistit vaši moč. Jsou v našem těle i proto, aby takzvaně detoxikovaly krev. Pokud je tato činnost jakkoliv narušena, může docházet k problémům. A to v tom smyslu, že se z krve neodplaví všechny látky, které mají. V krvi tak zůstávají různé druhy toxinů, což následně vede k tomu, že se na vaší kůži mohou objevovat vyrážky, mohou ser objevovat svědivá místa, či může kůže v některých místech i rudnout. To vše naznačuje, že je na místě navštívit lékaře.

Zápach z úst

Trpíte zápachem z úst, a to i když se důkladně věnujete ústní hygieně a nejíte žádná problémová jídla? Opět to může ukazovat na problémy s ledvinami. Důvody jsou stejné, jako výše. Vaše krev není dostatečně efektivně detoxikována a zůstávají v ní toxiny. Ty následně způsobují právě tuto formu problémů, která se projevuje nevábným dechem. Neřešte proto daný stav, ale zaměřte se na řešení příčiny. Ta může být právě ve vašich ledvinách.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]