Problémová pleť může značit výrazné zdravotní komplikace. Pozor na pupínky či vyrážky

Vždy jste měli krásnou pleť, kterou vám kdekdo záviděl, ale nyní je spíše problémová? Staráte se o svou pleť, aby byla vždy čistá, krásná a pevná? Děláte dobře, ale dejte si pozor na možné drobné změny, které se na obličeji mohou vyskytnout. Pokud je zpozorujete, určitě je nepodceňujte a nesnažte se je za každou cenu zamaskovat nějakým krémem. Může se totiž jednat o příznak vážného onemocnění.

Dbejte o svou pleť

V dnešní době o svou pleť pečuje stále více lidí. Především tvář je pro nás velmi důležitá, neboť ji vystavujeme každý den před mnoha lidmi. Jak je potom děsivé, když se na tváři začnou objevovat červené pupínky, nebo jiné skvrny. Většinou se je snažíme zamaskovat, abychom yli dokonalí. Ovšem právě tyto změny na tváři nás upozorňují, že je něco špatně.

Zdraví je jen jedno

Zdraví je neocenitelná hodnota, ale opravdu si ho vážíme jen tehdy, když ho začínáme ztrácet. Pokud bychom ale chtěli odhalit všechny naše možné nemoci, museli bychom trávit dlouhé hodiny a dny po doktorech a laboratořích. Nakonec bychom se cítili jako hypochondrové. Přesto se může znalost vlastního těla vyplatit. Díky tomu budeme schopni rozpoznat včas náznaky, že se v těle děje něco zvláštního.

Nepatrné změny jako signál

Prvním příznakem může být řídké obočí. Pokud si všimnete toho, že vaše obočí řídne a je na něm méně chloupků, může to předznamenávat chronickou únavu, letargii, pocit chladu a suchou kůži. Také to může být příznak hypotyreózy. V každém případě navštivte lékaře.

Silné ochlupení obličeje a bohaté akné, také není pro naše zdraví dobré. Kombinace těchto dvou příznaků může naznačovat hormonální poruchy, s čímž souvisí řada onemocnění (např. Hirsutismus, nebo syndrom polycystických vaječníků).

Nadměrně červené tváře, pálení tváří a brady může znamenat, že trpíte lupusem. To je autoimunitní onemocnění, které může způsobit bolesti kloubů a záněty tkání a orgánů.

Kruhy pod očima jsou sice běžné, ale pokud se nejedná o únavu, mohou znamenat problémy. Zejména v horní části očí, kolem víček, mohou stínit znamenat chronické zánětlivé onemocnění, které postihuje svaly a kůži. Buďte tedy opatrní a pozorujte své tělo.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]