Proč je nutné přidat jednou za čas do pračky jedlou sodu? Výsledky a důvod vám ušetřít spoustu peněz i starostí

Jedlá soda je produkt, který koupíte v každém obchodě. Sáček stojí pár korun a obvykle si ho pořizuje ten, kdo se chystá péct, nebo ten, koho pálí žáha a potřebuje neutralizovat žaludeční kyseliny. Jedlá soda má však i jiné využití, které mnoho lidí nezná. Přesuňte ji ze své kuchyně do vaší koupelny, přímo k pračce. Právě zde je to místo, kde najde ono požadované uplatnění.

Eliminuje pachy

Máte problém s tím, že i po vyprání vaše šaty podivně zapíchají? Může to být především tím, že vaše pračka není dokonale čistá, nebo ji dostatečně nevětráte. Pachy se zde hromadí a během praní se mohou dostat i do vašeho oblečení. I když používáte dostatek pracího prášku a dostatek aviváže, stejně to může vést k tomu, že se daných pachů nezbavíte a oblečení i hned po vyprání podivně zapáchá. Jak si s tím poradit? Stačí jenom přidávat do pračky jednou sodu. Ta dokáže díky svým vlastnostem a svému složení pachy doslova nasát. Poté jsou vyloučeny z pračky odpadní vodou. Vaše prádlo tak bude opět dokonale voňavé.

Vybělí vaše prádlo

Přijde vám, že bílé kousky prádla již ztrácejí svou barvu a stávají se z nich spíše kousky šedivé? Pokud ano, snažte se jim navrátit opět požadovaný bílý odstín. Pokud při praní používáte bělidlo, ale stále nic nezabírá, rozhodně nezoufejte. To proto, že stačí když k bělidlu přidáte také jedlou sodu. Ta dokáže z prádla efektivně vytáhnout onu nevzhlednou šeď, a to bez jakýchkoliv obav z toho, že by bylo bílé prádlo poškozeno. Potom už stačí nechat práci na bělidlu, které se postará o zbytek. Konečně budete mít jistotu, že bílá bude taková, jaká má být.

Změkčí vaše oblečení

Pokud používáte aviváž k tomu, aby bylo vaše prádlo měkké, můžete na ni zapomenout. To proto, že je celkem drahá a lze ji nahradit. A čím? Ano, je to jedná soda za pár korun. Nejenom, že vám pomůže eliminovat případné skvrny a pachy, ale umí i to, že vaše oblečení změkčí. Pokud vám vždy přišlo, že bez aviváže bylo oblečení podivně tvrdé a netvárné, tak po přidání jedlé sody tomu bude přesně naopak. Už když ho budete vyndávat z pračky tak zjistíte, že měkkost je úplně někde jinde. Tak proč utrácet za drahé aviváže, když existuje něco mnohem lepšího?

Vyčistí pračku

Je vaše pračka špinavá a vy hledáte možnost, jak ji vyčistit? A to jak od běžných skvrn, tak třeba od mýdla, nebo i od rzi a podobných problémů? Pokud je tomu tak, i tady vám pomůže právě jedlá soda. Stačí ji nasypat do misky, přidat trochu vody a vytvořit pastu. Následně už můžete vzít houbičku a pomocí této hrubé pasty čistič všechna místa, která jsou nevzhledná a špinavá. To ale není vše, jelikož jednou sodu můžete do pračky i nasypat, zapnout program a tak dobře vyčistit všechny vnitřní části, kde se může kromě špíny usazovat také vodní kámen. I to je dokonalá ukázka toho, jak je tento na první pohled obyčejný prášek skvělý.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]