Proč se vyplatí vložit vlhčený ubrousek do bubnu pračky: Efekt mile překvapí každého, kdo to vyzkouší

Fotografie: Vlastní tvorba

Tento jednoduchý trik ocení zejména milovníci tmavého oblečení a majitelé domácích mazlíčků. Obyčejný vlhčený ubrousek vám může výrazně usnadnit život. Stačí přidat 1–3 kusy do pračky.

Při praní často používáme osvědčené a účinné prací prostředky, ale přesto na oblečení po vyjmutí z pračky ulpívají zvířecí chlupy nebo jiné drobné nečistoty. Místo použití válečku na prádlo je lepší použít jednoduchý trik již při samotném praní. Vložte do pračky vlhčené ubrousky. Pak přidejte špinavé prádlo, nasypete prášek, zvolte vhodný program a je hotovo!

Vložte vlhčenou utěrku do pračky

Pračka pere a vy po několika desítkách minut vyndáte čisté prádlo. Ne nutně, protože na halenkách, svetrech nebo kalhotách, které jste vyndali z pračky, jsou někdy stále vidět drobné nečistoty, například zvířecí chlupy. Pokud se vám to stává také, vyzkoušejte trik s vlhčenými ubrousky.

Používáme je k různým účelům – existují dětské ubrousky, ubrousky pro péči o pokožku a čisticí ubrousky, zejména na utírání prachu. Nezáleží na tom, který z nich použijete – všechny jsou vyrobeny z měkkého, ale zároveň velmi pevného a odolného materiálu.

Jak to funguje?

Díky své struktuře navlhčená utěrka dokonale zachytí všechny druhy nečistot. Zvláště dobře funguje na vlasy. Majitelé psů a koček budou nadšeni. Jistě si už zvykli na žmolky na oblečení a vzdali se boje s větrnými mlýny. Mezitím stačí vložit mokrou utěrku do pračky a zbavit se chlupů na oblečení.

Fotografie: Piqsels

Pokud váš domácí mazlíček hodně líná, může být samozřejmě nemožné odstranit všechny chlupy. Jakmile však použijete metodu mokrého utírání, vytáhnete oblečení mnohem čistší než obvykle. Tento patent funguje i na další jemné nečistoty, které se z oblečení těžko odstraňují. Určitě zkuste svetry vyprat vlhkou utěrkou. Rozdíl bude značný.

Vše začíná u vložení prádla

Chcete-li z pračky vytáhnout opravdu čisté oblečení, je dobré si zapamatovat několik pravidel. Oděvy je dobré předem rozložit a protřepat. Nenaházejte ho do pračky ledabyle zmačkané do koule. Ačkoliv se to tak běžně dělá, je to zbytečná chyba. Mnoho lidí si myslí, že tím ušetří čas a že to pračka stejně zvládne. V důsledku toho však z bubnu vytahují nevyprané oblečení.

Zdroj: SimpleMost