Vlhčené ubrousky jsou skvělými pomocníky nejen při úklidu, pomohou i při praní prádla

Dnes máme k dispozici ty nejmodernější pračky a jiné domácí pomocníky. Vypadá to tedy, že veškerou práci odvedou za nás. Ovšem není to až tak úplně pravda. Stále existují fígle, díky kterým lze i práci moderních spotřebičů ještě více zefektivnit.

Ne vždy je prádlo vyprané dokonale, jak bychom skutečně chtěli. Tady přichází na řadu staré osvědčené triky. Patří zde i použití vlhčených ubrousků, které pomohou s odstraněním žmolků, chlupů, vlasů a jiných nečistot.

Ubrousek na sebe nabalí nechtěné nečistoty

Jedná se skutečně o velmi jednoduchý trik. Potřebovat nebudete nic jiného, než jeden větší nebo dva až tři menší kusy vlhčených ubrousků. Většina z nás je má doma a používá při běžném úklidu. Ať už na setření prachu, otření jídelního stolu či kuchyňské pracovní desky nebo, když něco ukápne na podlahu. Bývají i různých velikostí. Jsou to zkrátka skvělí pomocníci.

Stačí je vložit do bubnu společně s prádlem. Pokud budete prát větší množství prádla, vložte dva až tři vlhčené ubrousky. U menšího množství prádla stačí jeden až dva.

Aby trik fungoval

Aby však trik fungoval, je nutné vložit do pračky nerozpustný vlhčený ubrousek, který není papírový. Papírový by nadělal více škody, než užitku. Určitě už se vám stalo, že jste vyprali papírový kapesník a dobře víte, jak špatně se pak z prádla čistí. A čistit se musí nejen prádlo, ale i pračka a celé okolí, protože všude se válí kousíčky papírků.

Typický vlhčený ubrousek je de facto jako kus jemné látky. Osobně nejraději používám vlhčené ubrousky na podlahu – jsou větší a pevnější. Výhodou je i to, že mnohé z nich jsou antibakteriální, jiné zase úžasně voní, tudíž navíc i prádlo provoní.

Zkuste tento trik s vlhčenými ubrousky a vaše prádlo bude obsahovat mnohem méně částeček, kterých se pak zbavujeme kartáčem, lepicím válečkem apod. Oceníte i při praní zvířecích pelíšků a dek.

Fotografie: Brighthumanity