Malá dvířka ve spodní části pračky mají funkci čištění potrubí

Fotografie: Pixabay

Určitě jste si už i vy všimli, že ve spodní části každé pračky se nacházejí malá dvířka, která ale moc často nepoužíváte. Možná ani nevíte, k čemu slouží.

Každý člověk má doma pračku, a tak dobře ví, jak moc pomáhá v chodu domácnosti. Dokáže totiž ulehčit práci. Zkrátka do ní jen dáte prádlo, zapnete nějaký program a potom všechno necháte na ní. Ale všimli jste si někdy malinkých dvířek, které se nachází ve spodní části pračky? Pravděpodobně ano, ale dost možná jste nevěděli, k čemu vlastně slouží. A to se právě dnes můžete dozvědět.

Jakou funkci mají tato dvířka?

Malá dvířka ve spodní části pračky jsou místem, kde mohou skončit některé kusy, jež byly původně mezi vaším prádlem. Takže pokud jste někdy přemýšleli o tom, kde asi skončila jedna z vašich ponožek, které jste dali vyprat, už nejspíš znáte odpověď. Je tedy řeč o dvířkách sifonu. Sifon je velmi užitečný. Zabraňuje vniknutí malých předmětů do hlavního odtoku.

Pokud vám tedy pračka neodtéká správně nebo si všimnete, že vám chybí jedna ponožka nebo knoflík, nezapomeňte se podívat na sifon, abyste ho v případě potřeby mohli vyčistit. Nebojte se, tento úkol vám zabere jen několik málo chvil. Dvířka, která se nacházejí ve spodní straně pračky, zatáhněte směrem k sobě. Naskytne se vám pohled na zástrčku k sifonu.

Fotografie: Pexels

Čištění tohoto potrubí

Umístěte malý šálek pod víčko a jemně otočte uzávěrem proti směru hodinových ručiček, aby voda náhle nevytekla. Voda se tím pádem dostane do hrnku a vy se můžete pohodlně podívat, jestli v trubici nezůstal nějaký nepořádek. Poté vyjměte filtr a pořádně s ním protřepejte, abyste se zbavili všeho, co mohlo uvíznout. Nakonec všechno vraťte zpět na svoje místo.

Zdroj: BHG