Nejefektivnější postup na to jak vyčistit pračku je použití sody, octa a kyseliny

Hledáte rady, jak vyčistit pračku? Neutrácejte za speciální přípravky. Lépe pomohou obyčejné věci, které máte doma. Společně se podíváme jak na to, čím jí vyčistit, tak i na to, co konkrétně čistit. Jedině tak zaručíte, že vaše pračka nebude zapáchat a vytažené prádlo bude vždy dokonale vyprané.

Vyčištění bubnu

Právě v něm je prádlo, a tak by měl být dokonale čistý. Jak vyčistit pračku snadno? Použijte 2 šálky octa, čtvrt šálku jedlé sody a čtvrt šálku vody. Vytvořte čisticí pastu, kterou pomocí houbičky celý buben pračky dokonale vyčistěte. Nebo si usnadněte práci, vše nalijte do zásobníku na prášek a zapněte program s vysokou teplotou. Alternativou je také použití kyseliny citronové. Jedno až šest balení nasypte do přihrádky na prášek a zapněte program s nejvyšší teplotou.

Vyčištění gumy

Jak vyčistit pračku na tomto místě? Pomoci může trochu sody smíchané s vodou, nebo koupený čisticí písek. V obou případech vezměte houbičku a mechanicky eliminujte všechny nečistoty a usazeniny, které se zde objevily. Na špatně dostupné části použijte starší zubní kartáček.

Vyčištění zásobníku na prací prášek

Jak vyčistit pračku dokonale? Nezapomeňte ani na zásobník na prací prášek. Nejlepší je ho kompletně celý vytáhnout a nechat pár hodin odmočit. Potom doporučujeme to, co v předchozím případě. Tedy mechanické čištění. Ideální je domácí čistič z jedlé sody a vody, popřípadě ještě silnější směs jedlé sody a octu. Přidat můžete i horkou vodu.

Vyčištění filtru pračky

Je zde proto, aby zachytil veškeré nečistoty, které můžete ponechat po kapsách. Proto otevřete prostor filtru a ten vyjměte. Následně z něho vysypte veškeré nečistoty a filtr omyjte tak, abyste ho do pračky vraceli dokonale čistý.

Vyčištění vstupního filtru

Má zabezpečit, aby se do ní dostala jenom čistá voda bez mechanických nečistot. I tady je třeba ho nejprve vyjmout. Potom ho namočte na několik hodin do octu a důkladně očistěte a propláchněte. Bude opět jako nový.

Vyčištění dvířek pračky

To už je celkem jednoduché. Jak zvenku, tak i zevnitř postačí použít některou z metod, která využívá ocet nebo jedlou sodu. Hadříkem je důkladně otřete, aby byly dokonale čisté, bez nečistot nebo vodního kamene.