Naučte se fintu, jak zvýšit výkon radiátoru ve vaší domácnosti. Zvládnete ji vytopit lépe a neutratíte ani korunu navíc

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste ten typ člověka, který s radostí vyzkouší jakýkoliv trik do domácnosti, tak je tento konkrétní přímo pro vás. Týká se vašeho radiátoru.

Blíží se zimní období a s tím i nutnost zapnout všechny vaše vytápěcí přístroje, které máte doma k dispozici. Toto období je zvláště náročné na spotřebu snad všeho, jelikož i teplá voda teče proudem. Na vyúčtování ale můžete ušetřit s pomocí tohoto jednoduchého triku, při kterém vezmete alobal a umístíte jej za radiátor.

Snižte si vaše účty za energie

Jak jste jistě pochopili, zima je na spotřebu veškerých energií prostě náročnější než léto. V létě jste rádi, když máte k dispozici otevřená okna a studenou vodu, která rozhodně není tak drahá, jako ta teplá. V zimě vás ovšem každé vyvětrání stojí několik desítek minut vytápění celé místnosti. Pro někoho by mohlo být řešením přestat větrat, to je ovšem špatný nápad, akorát byste si tím zadělali na plísně a nekvalitní vzduch pro vaše plíce.

Fotografie: Unsplash

Jak tedy celý problém vyřešit? S pomocí hliníkové fólie, neboli alobalem. Jeho povrch totiž má schopnost odrazit teplo, jež jde z vašeho radiátoru a zabrání jeho zbytečnému úniku ven.

Vaše místnost se tak rychleji vytopí a zároveň se v ní teplo i udrží podstatně déle, než bez použití alobalu. Zařízení tak navíc ani nebude spotřebovávat více energie, než ve skutečnosti ke své správné funkčnosti potřebuje. Je to tedy taková výhra na všech frontách.

Fotografie: Freepik

Jak byste to tedy měli udělat?

I když by to tak mohlo vyznít, obyčejný alobal vám opravdu stačit nebude. Musíte si nejprve sehnat kartonovou krabici, s jejíž pomocí pomocníka na vytápění sestrojíte. Krabici můžete najít například v obchodech, kde mají často kartonu habaděj a s radostí vám jeden darují, stačí si jen slušně říct. Jakmile to budete mít, můžete začít okolo kartonu obmotávat alobal, který byste správně měli přišít, aby byla konstrukce pevná a držela.

Fotografie: Unsplash

V tomto momentě vám jen zbývá vychytávku umístit za radiátor a zázraky se mohou začít dít. Jediné, na co ještě musíte myslet je, že by mezi radiátorem a konstrukcí z kartonu a alobalu mělo být několik centimetrů místa. Toto opatření je z bezpečnostních důvodů, nechcete přeci vyhořet. Nyní jste dokonale připraveni na zimu a ani vás to nestálo moc času a peněz.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]