Vysněná dovolená se pro rodinku stala noční můrou. V autě se cítili bezpečně, dokud lev neotevřel dveře

Fotografie: Depositphotos

Zatímco se žena kochala výhledem na krásné lvy v africké přírodě, zvíře se přiblížilo k jejímu auto. To, co se stalo potom, rozhodně nikdo nečekal.

Projížďka safari je vždy jedno velké dobrodružství, které vám odhalí krásy divoké přírody, včetně toho, jak se pohybují a co dělají přes den sloni, žirafy nebo například také majestátní lvi. Když se však tato americká rodinka vydala v Jihoafrické republice za tímto dobrodružstvím, pravděpodobně nikdo nečekal, že se jejich výlet změní v jednu velkou noční můru. Když totiž chtěli zachytit lvi zblízka, dostali se do hrozného nebezpečí.

Safari může být nebezpečné

Každý, kdo byl někdy na safari, ví, jak velkým zážitkem může být fotografování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí, tedy ve volném výběhu. Je však důležité si uvědomit, že se jedná o jejich teritorium, kde vládnou pouze oni a lidé jsou zde návštěvníci. Často se proto může stát, že zvířata mají tendenci zaútočit na člověka nebo se k němu pouze přiblížit, aby si ho prohlédli. A věřte, že taková situace může být opravdu strašlivým zážitkem.

Skvělým příkladem takového zážitku je tato americká rodinka, která obdivovala volně se povalující lvy. Ze začátku se zdálo všechno v pořádku a nikdo nepociťoval žádné větší nebezpečí. Když však auto popojelo dozadu, jedno z hrozivých zvířat k vozidlu přistoupilo, chytilo zuby za kliku a otevřelo dveře. Jen díky duchapřítomnosti cestujících nedošlo k větším škodám.

Nezapomenutelný zážitek

Žena, která seděla u dveří, vyděšeně vyskočila, pak rychle zabouchla dveře a stiskla automatické zamykání. Přestože se lvi zdáli v klidné náladě, mohlo dojít k vážným potížím, kdyby se lev dostal do auta. Celý incident byl natočen na video a pravděpodobně na něj tato rodinka jen tak nezapomene – sdělili, že měli obrovský strach, a přestože se na konci videa zasmáli, jen tak na tuto děsivou situaci nezapomenou. Zde se můžete podívat na děsivé záběry:

Je však třeba poznamenat, že se naštěstí nikomu nic nestalo a zvířata nevykazovala žádnou větší agresi. Tito tvorové žijí v přírodě od nepaměti, a proto nikdo nemůže zcela předvídat jejich chování. Třeba si pouze chtěli hrát a popovídat si s lidmi. Na to už pravděpodobně nikdo nepřijde. Pokud se tedy chystáte také vyrazit na safari, buďte vždy velmi opatrní a duchapřítomní – zejména když projíždíte v blízkosti takovýchto predátorů.

Zdroj: Misionesonline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*