Zkušený hrobník se s veřejností podělil o svůj nejhrůznější zážitek. Celý internet ho označil za hrdinu

Fotografie: Silar / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Práci hrobníka určitě nemůže dělat každý. Díky sdílnému Robertovi se však o této profesi můžete něco dozvědět. Třeba to, co ho nejvíce děsí.

Robert je polský hrobník, jenž už dlouhou dobu o své profesi mluví na sociálních sítích. Ačkoliv se mnoho lidí tématu smrti raději vyhýbá, stále zůstává dost těch, kteří jsou zvědaví a jsou rádi, že mohou nahlédnout do zákulisí této tajemné profese. Tentokrát se muž s ostatními podělil o odpověď na otázku, jaký byl jeho nejděsivější zážitek?

Duchové ani mrtví ho neděsí

Na svém tiktokovém účtu má statisíce sledujících a nevyhýbá se otázkám, které souvisí se smrtí a pohřbíváním. Tentokrát sympatický hrobník Robert odpověděl jednomu ze sledujících na otázku, co považuje ve své práci za nejděsivější. Většinu lidí jistě napadne práce s mrtvými těly, duchové, pobyt v osamocení na hřbitově a podobně. Kdepak, hrobníka neděsí mrtví, ale živí.

Nejtraumatičtějším zážitkem pro něj prozatím bylo, když na jednom z pohřbů nečekaně omdleli hned dva účastníci. Napadlo ho, že by mohlo jít o infarkt. „V té době jsem se opravdu bál, protože jsem nechtěl, aby na pohřbu došlo k infarktu a smrti. Okamžitě jsme zavolali sanitku, která se objevila poměrně rychle. Později se ukázalo, že to byly obyčejné mdloby, a tito lidé ani neputovali do nemocnice,“ cituje Roberta server Webniusy.

Ubytování v drahém pokoji se změnilo v noční můru. Majitel ji napálil tím nejhorším způsobem

Musíte se postarat o živé

Neděsí ho prý vůbec práce s mrtvými, ale představa, že se něco stane živým lidem, ta ho klidným nenechává. „Když jsem viděl, jak tito lidé během obřadu padli jeden vedle druhého, byl jsem ohromen. To je pro mě ta nejhorší situace, protože, jak jsem řekl, nebojím se mrtvých, duchů, dotýkání se mrtvých… Nebojím se ničeho, co by s touto prací souviselo, ale musíte se postarat o živé, protože jsou stále naživu!“ dodal.

@robas000 Odpowiedz użytk. @_l_e_s_i_u_ ♬ dźwięk oryginalny – Grabarz

Lidé tak nejspíš dostali trochu jinou odpověď, než čekali. Je však jasné, že hrobníka nemohou duchové ani mrtví děsit, jinak by svoji práci opravdu vykonávat nemohl. Na SvětěKreativty už jsme psali také o jiném tématu, které Robert otevřel. Prozradil, co se po kremaci zesnulého stane s popelem, který se nevejde do urny. Pohřební ústavy mají v této otázce pravidla, která byste nejspíše nečekali.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*