Proměňte kbelík v elegantní taburet. Víme jak na to!

Tento návod změní váš pohled na zařizování bytu. Stačí jednoduchý kbelík a rázem můžete mít doma elegantní sedák pro sebe i návštěvy.

Co budete potřebovat

Pro tento vlastní domácí projekt budete potřebovat plastový kbelík. Inspirovat se můžete námořnickým lanem. K taburetu si rovněž ušijete tři polštáře, které můžete libovolně měnit. Nejlepší však na tom je, že ve skutečnosti se o šití nejedná.

Materiál a pomůcky:

Sisálový provaz, pytel utěrek z mikrovlákna, 3 rukojeti k zásuvce, kbelík, lepenka, 2 látky v libovolném vzoru, tavná pistole, sešívačka, ostrý nožík, nůžky, suchý zip.

Jak vidíte, abyste si vyrobili tento dokonalý taburet, stačí vám pouze jednoduché pomůcky. Nepotřebujete šicí stroj, ani elektrické nářadí.

Postup

Jako první věc, kterou musíte udělat, je odstranit z kbelíku rukojeť. Pokud vám nepůjde vyndat ručně, zvládnete to s kleštěmi.

Kbelík je potřeba obalit sisalem. Začnete na dně. Pomocí tavné pistole naneste lepidlo, provaz přitlačte na kbelík. Jakmile s provazem dojdete do konce kbelíku, jeho zbytek odstřihněte. Pro zakrytí okraje kbelíku budete potřebovat další vrstvu provazu.

V dalším kroku si vytvořte polštář. Z lepenky si vyrobte kruhovou základnu podle dna kbelíku. Vystřiženou základnu přeneste na tkaninu a obkreslete kruh, který bude o několik cm větší, než je karton. Vystřihněte.

Pomocí ostrého nožíku udělejte uprostřed kartonu díru. Vezměte si rukojeť k zásuvce, její šroub vložte přes karton pomocí vytvořené díry. Na tento konec dejte látku. Je-li tkanina hrubší, je třeba v jejím středu udělat rovněž malý otvor k protažení rukojeti.

Jako vycpávku použijte utěrky z mikrovlákna. Stejně tak můžete přidat přebytečnou látku. Látku přes utěrky přetáhněte do spodní strany kartonu a přichyťte sešívačkou.

Z tkaniny vyřízněte menší kruh, kterým zakryjete látku a lepenku. Vytvořený polštář přichyťte pomocí suchého zipu tak, že jedna část je nalepená na dno kyblíku, druhá na polštáři.

Takto si můžete vytvořit neomezené množství polštářků, které dle potřeby prostřídáte.