Proměňte svůj byt netradičním nápadem, jak zajímavě a efektivně využít prostor okolo okna

Bez oken se dnes v domácnosti neobejdeme. Jenom díky nim máme možnost užívat si každý den potřebného denního světla. Okna však mohou mít i své nevýhody. V podstatě se jedná o stavební otvory ve zdi. Prostor kolem nich může často zůstat nevyužitým, což je hlavně v malých bytech problém. Díky tomuto unikátnímu nápadu zjistíte, čím okolí okna doplnit a zajistit praktičnost, i zajímavou estetiku.

Úložné prostory kolem oken jsou praktickou volbou

Jaké inovace a vylepšení máme na mysli? Jsou to úložné prostory, které je možné umístit právě do prostoru okolo oken. Jistě dáte za pravdu, že úložných prostorů není nikdy dost a mít jich dostatek je v bytech velké plus. Tak proč nechávat zeď kolem okna prázdnou, když se dá zajímavě vyplnit? A to jak z levé a pravé strany, tak i v oblasti nad oknem, nebo přímo pod ním. Podívejte se na možnosti zajímavé inspirace.

Psací stůl, komody a vitríny

Vše, co znáte ze segmentu obývacích stěn můžete spojit a využít právě u vašeho okna. Pod něj umístíte psací stůl se šuplaty a skříňkami. Na okrajích volného prostoru se dobře vyjímají prosklené vitríny a police, kam umístíte mnoho zajímavých věcí. A nad samotným oknem se najde o prostor pro to, co chcete schovat.

Praktický dětský pokoj

Je rozměrově malý a vy nevíte, jak využít prostor? Začněte pracovním stolem pod oknem, který můžete dále rozšířit až ke stěnám. Získáte pracovní a podkladovou desku, ale i prostor pro televizi. Pod desku umístěte pár skříněk a šuplíků, na stěnu zase několik polic a vitrín a je hotovo. Zajímavé, že ano?

Pokoj pro sourozence

Využijte okno jako centrální pod celé stěny. Místo, které rozděluje segmenty obou sourozenců. Protáhněte pracovní desku až ke stěnám a využijte rohy, kde budou umístěné psací stoly. Zde budou umístěné také police a šuplíky. Nejenom, že dané využití prostoru zaujme praktičností, ale rozhodně nadchne i symetričností.

Police kolem oken

Máte mnoho věcí, které chcete mít na očích a také po ruce? Tak proč nevyužít prostor z levé i pravé strany okna. Rozměřte si ho a nechte si udělat takové police, které do daného prostoru zapadnou do posledního centimetru. Pod ně pracovní deska a praktické místo je na světě.

Stylová knihovna

Milujete čtení a pomalu vám docházejí místa, kam své knihy dáte? Tak si vytvořte knihovnu právě u okna. Pokud máte jedno centrální, dejte na předchozí postup. Pokud dvě, využijte každou ze tří volných ploch. Opět doporučujeme, aby police do posledního centimetru seděly v daných místech.

Otevřené skříně

Máte již nakoupené otevřené skříně a nevíte, kam je umístíte? Žádný problém. Zorganizujte nábytek tak, abyste je mohli postavit z levé i pravé strany vašeho okna. A co když vám stále jedna přebývá? Vezměte si žebřík a přidělejte ji přímo pod strop – tedy nad vaše okno. Ušetříte mnoho místa na zemi.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]