Řidiči natankovali na čerpací stanici za bezkonkurenční cenu. Litr nafty pouze za 29,10 Kč

Fotografie: Depositphotos

U jedné rakouské čerpací stanice se během krátké chvíle vytvořily kolony vozidel. Rychle se totiž rozšířila zpráva, že je tu extrémně nízká cena nafty.

V dolnorakouské obci Horn bylo začátkem února živo. Díky chybě obsluhy si tady totiž řidiči mohli natankovat extrémně levnou naftu. Na chybu se přišlo až následující den ráno. Podle deníku Heute této příležitosti využily desítky řidičů. Někteří litovali, že v době tankování měli nádrž z půlky plnou, jiní si přinesli kanystry.

Chyba v čísle za desetinnou čárkou

Nebývale nízká cena se objevila na stojanech s naftou v rakouské obci Horn. Ta leží přibližně 30 km od českých hranic. Kolem 19:00 totiž obsluha čerpací stanice zadala do systému chybnou cenu. Změna jednoho čísla tak snížila cenu nafty o 13 Kč na litr. Ta správná měla být 1,691 eura (42,10 Kč), překlep za desetinnou čárkou ji však snížil na 1,169 eura (29,10 Kč).

Zpráva o nebývale nízké ceně nafty se rychle rozšířila po obci se 7 000 obyvateli. U benzínky se začaly tvořit obrovské fronty. Řidiči tak způsobili dopravní zácpu. Trpělivě však čekali, až si budou moci levné palivo natankovat. Většina z nich tankovala plnou, další si přivezli i kanystry. Na nebývalý zájem však nikdo z obsluhy nereagoval.

Řidiči se z ceny radovali celých 12 hodin

Na chybu se přišlo až následující den ráno. To už měli řidiči smůlu a cena se vrátila na běžnou úroveň. Desítky z nich však 12hodinového okna využili. I přesto, že se jednalo o chybu, podle deníku Noe nebudou muset řidiči čerpací stanici nic doplácet. Jeden ze zákazníků údajně uvedl, že natankoval 21 litrů nafty celkem za 24,58 eur.

České domácnosti mohou ušetřit za elektřinu tisíce Kč ročně. Dodavatelé energií se nestačí divit

Dále řekl, že více natankovat nemohl. Litoval, že v době tak výhodné ceny měl zrovna nádrž z více než půlky plnou. I tak se mu podařilo něco málo ušetřit. Jak se říká, co je doma, to se počítá. Pokud se vám také hodí ušetřit nějakou tu korunu za palivo, přečtěte si na SvětěKreativity tento článek. Věděli jste, že máte v autě tajné tlačítko se skrytými funkcemi, které šetří spotřebu?

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]